Mężczyzna biegł po ulicy z piłą łańcuchową ścigając policjanta

Opublikowano: 11.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1642

Dwóch funkcjonariuszy policji zostało rannych w Renfrewshire (Wielka Brytania), gdy 30-letni mężczyzna prowadzący samochód wjechał w radiowóz, a następnie ścigał policjanta, wymachując piłą łańcuchową.

W poniedziałkowy Bank Holiday na Glasgow Road w Paisley doszło do zderzenia pojazdu z radiowozem. Na nagraniu zrobionym zaraz po wypadku widać, jak mężczyzna ściga funkcjonariusza, wymachując piłą łańcuchową.

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać policyjny radiowóz, który uderzył w murowane ogrodzenie przy jednej z ulic w Paisley, a także ciemnego volkswagena z mocno uszkodzonym przodem. Na nagraniu zrobionym z miejsca zdarzenia widać mężczyznę biegnącego po ulicy z piłą łańcuchową, którego następnie zatrzymuje kilku umundurowanych policjantów.

Szkocka policja powiedziała, że obrażenia poniesione przez policjantów nie są poważne i nie ma już zagrożenia dla społeczeństwa. Rannych funkcjonariuszy opatrzyli na miejscu ratownicy medyczni. Poinformowano, że zdarzenie nie miało podłoża terrorystycznego. Na czas prowadzonego dochodzenia Glasgow Road pomiędzy Buchlyvie Road i Allanton Avenue została zamknięta.

Rzecznik szkockiej policji powiedział: „W związku ze zdarzeniem aresztowano 30-letniego mężczyznę. Nie ma większego zagrożenia dla społeczeństwa, a funkcjonariusze pozostają na miejscu zdarzenia na czas trwania dochodzenia”.

Jeden ze świadków powiedział: „Nagle w okolicy zaroiło się od policji. Przyjechało około sześciu lub siedmiu radiowozów i karetki pogotowia. Na miejsce przybyli nawet policjanci w cywilnych ubraniach. Z jednego z domów rozległy się krzyki, a chwilę później policjant przemknął ulicą. A kilka metrów za nim biegł mężczyzna z czymś, co wyglądało jak piła łańcuchowa i machał nią w powietrzu. Następnie widziałem, jak wyrzucił piłę łańcuchową przez ogrodzenie i został powalony na ziemię przez gliniarzy. Kilku funkcjonariuszy potrzebowało pomocy, aby go unieruchomić i założyć kajdanki”.

Inny świadek dodał: „Na pewno nie spodziewasz się czegoś takiego w poniedziałkowe popołudnie w Bank Holiday. Szczerze mówiąc, przy syrenach, w krzykach i takiej liczbie policyjnych radiowozów wyglądało to jak coś, co można zobaczyć w telewizji, jak coś z programu Netflixa”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 11.05.2024 17:24

    Ech Szkocja… Piękny kraj ale ludzie trudni w obyciu. Z wierzchu mili ale w środku… Lepiej nie odwracaj się plecami.

  2. emigrant001 11.05.2024 17:32

    W USA pobiegał by około 30 sekund od przyjazdu pierwszego policjanta. Szkoda, że tak nie jest u nas:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.