Niderlandy chcą zamknąć największe złoże gazu w Europie

Opublikowano: 23.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2760

Ze względów bezpieczeństwa Niderlandy planują w tym roku zamknąć największe złoże gazu w Europie, donosi „Financial Times”.

Gazeta, powołując się na urzędników, twierdzi, że holenderski rząd planuje zamknąć niebezpieczne sejsmicznie pole gazowe w Groningen przed 1 października, ale upewnia się, że po zakończeniu zimy w Europie będzie wystarczająco dużo gazu.

Według holenderskiego ministra górnictwa Hansa Wilbrifa, jeśli zajdzie taka potrzeba, gaz będzie można wydobywać w Groningen do października 2024 roku.

Złoże gazowe, położone w północno-wschodnim regionie Holandii, w pobliżu granicy z Niemcami, wytwarza jedynie ułamek swojego potencjału. Jednak produkcja była kontynuowana, ponieważ zeszłego lata rząd był pod presją znacznego niedoboru gazu w Europie spowodowanego rosyjską inwazją na Ukrainę.

Od 1963 roku złoże w Groningen jest głównym dostawcą gazu do Europy. Nawet po pół wieku w rezerwie wciąż znajduje się około 450 miliardów metrów sześciennych gazu o wartości około biliona dolarów.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 23.01.2023 17:12

    I co, będą kupować rosyjski z Turcji, czy palestyński z Izraela?
    Tak jak teraz ropę rosyjską z Indii i Chin ?
    Ktoś bardzo chce europejczyków załatwić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.