Naukowcy zaproponowali budowę „Arki Noego” na Księżycu

Opublikowano: 15.03.2021 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1565

Naukowcy z Uniwersytetu Arizony wyszli z propozycją budowy schronu na Księżycu, który miały spełniać rolę biblijnej Arki Noego. Pomysł zakłada przechowanie próbek należących do 6,7 miliona ziemskich gatunków na Srebrnym Globie na wypadek globalnej katastrofy.

Profesor Jekan Thanga i jego zespół przedstawił koncepcję współczesnej „Arki Noego” – zasilanego energią słoneczną księżycowego schronu, w którym można byłoby przechować między innymi zamrożoną kriogenicznie ludzką spermę, nasiona oraz zarodniki.

Naukowiec wskazuje, że globalne katastrofy, takie jak erupcja superwulkanu Toba, która miała miejsce 75 tysięcy lat temu i doprowadziła do liczącego tysiąc lat okresu ochłodzenia zmniejszyła różnorodność biologiczną na Ziemi. Natomiast współczesnym zagrożeniem są zmiany klimatyczne – wzrost poziomu mórz spowoduje zatopienie wielu miejsc na Ziemi, w tym Globalny Bank Nasion, który znajduje się na norweskim archipelagu Svalbard na wyspie Spitsbergen.

Jekan Thanga uważa, że przechowywanie próbek poza Ziemią zmniejszyłoby ryzyko utraty różnorodności biologicznej w przypadku globalnej katastrofy. Dlatego zaproponowano budowę „Arki Noego” w naszym najbliższym sąsiedztwie, czyli na Księżycu. Schrony umieszczone głęboko pod powierzchnią Srebrnego Globu nie byłyby narażone na zabójcze promieniowanie kosmiczne.

Zespół obliczył, że przetransportowanie 50 próbek każdego z 6,7 miliona gatunku na Ziemi wymagałoby około 250 lotów kosmicznych. Dla porównania, budowa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wymagała zaledwie 40 lotów. Dodajmy do tego, że szacowany koszt budowy i utrzymania stacji ISS w 2010 wyniósł 150 miliardów dolarów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: News.engineering.arizona.edu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 15.03.2021 20:33

    Tych “naukowcow” juz calkiem powalilo na glowy. Czego oni nie robia zeby tylko wyrwac kase na ich glupie pomysly. Ja bym i’m proponowal na Marsie!!!! Drozej bedzie! Wiecej ukradna!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.