Nauczyciel zawieszony za uderzenie 10-letniego ucznia

Opublikowano: 11.12.2023 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2180

Nauczyciel szkoły w Londynie został zawieszony w związku z zarzutem, że uderzył 10-letniego ucznia szkoły podstawowej. Chłopiec trafił na oddział ratunkowy. Potwierdzono, że obecnie trwa dochodzenie w Christ the King RC Primary School, a policja współpracuje również z władzami lokalnymi.

We wtorek opublikowano na Twitterze wideo przedstawiające rodzica rozmawiającego z nauczycielem przed szkołą w północnym Londynie. Na udostępnionym nagraniu widać mężczyznę i kobietę w trakcie konfrontacji z nauczycielem przy bramie szkoły. Na trwającym minutę nagraniu widać także, że kobieta jest coraz bardziej zirytowana na nauczyciela.

Osoba, która zamieściła wideo na Twitterze, napisała: „Nie wierzę, że piszę te słowa. Mój 10-letni siostrzeniec został wielokrotnie uderzony przez swojego nauczyciela… w szkole Christ The King School w Islington. W rezultacie 10-latek musiał natychmiast udać się na oddział ratunkowy po zgłoszeniu silnych bólów w klatce piersiowej i plecach”.

James Potts współpracujący z dyrektorem szkoły powiedział: „Postawiono zarzuty w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w szkole w listopadzie. Gdy tylko pojawiły się zarzuty, potraktowaliśmy sprawę niezwykle poważnie i podjęliśmy wszelkie odpowiednie działania. Członka personelu zawieszono w oczekiwaniu na pełne dochodzenie. Współpracujemy ściśle z Metropolitan Police, Islington Council i diecezją w Westminster”.

W ramach naszej trwającej współpracy z rodzicami, opiekunami i szerszą społecznością niezwykle poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych uczniów. Zobowiązujemy się do zapewnienia wszystkim bezpiecznego i przyjaznego środowiska. W trakcie dochodzenia niewłaściwe by było dalsze komentowanie sprawy – dodał.

W związku ze sprawą głos zabrał także rzecznik Met Police: „W piątek 10 listopada skontaktowano się z policją po zgłoszeniu, że pracownik szkoły w Tollington Park zaatakował 10-letniego ucznia. Nie było żadnych doniesień o poważnych obrażeniach. Ochrona dzieci pozostaje naszym najwyższym priorytetem i takie zarzuty traktujemy bardzo poważnie. Trwają rozmowy z osobami zaangażowanymi w to zdarzenie oraz kilkoma świadkami, a dochodzenie jest w toku. Współpracujemy z partnerami, w tym władzami lokalnymi i szkołą, aby jak najszybciej zająć się tą sprawą”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 11.12.2023 12:10

  “w szkole Christ The King School w Islington.”

  W świetle obecnie prowadzonej polityki w GB ta nazwa szkoły wydaje się nieprzypadkowa a cała sytuacja śmierdzi prowokacją… oczywiście jest jeszcze możliwość że angole mają faktycznie tak nierówno pod kopułą że biją uczniów tak że ci trafiają na pogotowie…

 2. Flibusta 11.12.2023 13:19

  A gdyby uczeń pobił nauczyciela?

 3. Murphy 11.12.2023 13:25

  @Stanlley: Historia zna wiele okrucieństwa w szkołach prowadzonych przez zakonnice. To wcale nie musi być prowokacja.

  Za czasów PLR w mojej szkole był “pedagog” do którego nauczyciele wysyłali niegrzecznych uczniów po to by tam mogła być wymierzona kara cielesna. Pan ten był postrachem uczniów.

  Paradoksalnie, jak system ustrojowy się zmienił, i już nie można było bić uczniów, pan ten z postrachu stał się najlepszym przyjacielem uczniów.

 4. Katana 11.12.2023 13:40

  A gdyby uczeń pobił nauczyciela?
  Wezwanie rodziców do szkoły i nic więcej… Znaczy działa?

  Na sąsiadów troszkę podziałało… Synek ich już w pierwszej klasie wyłożył Pani nauczycielce…
  Nie, nie wiedzę… raczej umiejętności, mimo że warunki mikre…
  Wyłożył jej do obciągnięcia z rozporka jak stary mamie jego, oznajmiając co może mu z tym (czymś) zrobić ;-)))
  A taki był amok 24/7/ przez jakieś pięć, sześć lat.

 5. Stanlley 11.12.2023 14:46

  @Murphy jeszcze jedna mi przyszła myśl. Stosunkowo do niedawna w angielskich szkołach stosowano kary cielesne, potem wycofano to ze szkół dla ludu. W szkołach dla arystokracji – czytaj drogich – nadal obowiązywały i później z tego zrezygnowano… tzn tak ludowi powiedziano… A jak by się okazało że surowa dyscyplina i kary cielesne są jeszcze w tych “drogich” szkołach?
  Nazwa tej szkoły też w pewnym sensie może wskazywać na elitarność… z okolicznych elitarnych szkół większość to katolickie. W Podkowie jest taka jedna katolicka szkoła i ciekawostka taka że prócz kasy to chcą jakiś poświadczeń że jest się dobrym katolikiem… no i jeszcze jeden maczek – chodzą tam też dzieci największych okolicznych antychrystów ze środowiska lewactwa ;p

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.