NASA o planecie Nibiru

Opublikowano: 26.09.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3179

Naukowcy z NASA próbują oszacować realne zagrożenia dla Ziemi.

Według ekspertów obecnie w kosmosie nie ma obiektów, które mogłyby wyrządzić szkodę naszej planecie i spowodować zagładę ludzkości. Naukowcy uważają, że Ziemianie nie powinni się martwić z powodu planety Nibiru, ponieważ jest ona wymyślona przez ludzi i jest tylko częścią teorii spiskowej.

Według wicedyrektora centrum kosmicznego Lyndon Johnson NASA w Houston Michaela Hessa koniec świata z powodu tajemniczej planety Nibiru nie nadejdzie. Naukowiec powiedział, że jednym z głównych obszarów pracy badaczy centrum jest obserwacja obiektów w kosmosie, z których wiele nie zostało jeszcze wystarczająco dobrze zbadanych. Astronomowie rzeczywiście próbowali ustalić położenie planety Nibiru, ale okazało się, że to tylko fikcja i taki obiekt nie istnieje.

“Ludzie po prostu reagują na to, co czytają w Internecie… NASA kontroluje sytuację, aby się upewnić, że Ziemi nie zagrażają asteroidy ani inne ciała niebieskie” — powiedział Hess.

Naukowiec jest przekonany, że ludzkość będzie miała czas na podjęcie działań, jeśli groźny obiekt zostanie ujawniony. Jednak zwolenników teorii istnienia planety Nibiru takich argumenty nie przekonują, podążają za swoimi przekonaniami i znajdują nowe dowody na ten temat.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
arthur
Użytkownik
arthur

Skąd wniosek, że: “w kosmosie nie ma obiektów, które mogłyby wyrządzić szkodę naszej planecie i spowodować zagładę ludzkości” skoro: “jednym z głównych obszarów pracy badaczy centrum jest obserwacja obiektów w kosmosie, z których wiele nie zostało jeszcze WYSTARCZAJĄCO DOBRZE zbadanych”?
Zaiste, eksperci:))

piosk2
Użytkownik
piosk2

Po prostu wypowiedź typu: nie ma co ludzi straszyć na zapas.

Cosmo
Użytkownik

Obiekt czelabiński też nie został wykrytym przez nikogo. Jeśli byłby nawet kilka razy większy, też nie zostałby wykryty na czas a wtedy mógłby już dosięgnąć powierzchni Ziemi. Nie koniecznie oceanu. Oczywiście zniszczenia wystapiłyby tylko lokalne ale pisanie takich dyrdymałów przez dyrektora NASA to tylko dla amerykańskich murzynów na zasiłkach.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

W kosmosie na pewno są obiekty, które mogą zmieść naszą cywilizację a nawet w ogóle całą biosferę z powierzchni Ziemi, i może to się stać w sposób niemal niezauważalny, albo taki obiekt może być zauważony na tyle późno, że wszyscy wielkogłowi uczeni razem wzięci będą mieli czas tylko na szybkie nawrócenie się i modlitwy.

realista
Użytkownik

Szwęda, o jakich obiektach mówisz?

tomaszku, radzę poprawić składnię, gramatykę i logikę swoich wypowiedzi. tylko współczuć.. .. .

realista
Użytkownik

realistko? to, że na końcu “realista” jest “a” nie znaczy, że to rodzaj żeński.

to nie troska. po prostu masz nad czym popracować. dobrze, że chociaż humorek dopisuje… .. .

realista
Użytkownik

tomaszku, naprawdę radzę poprawić składnię, gramatykę i logikę swoich wypowiedzi, bo twoja uwaga o życiu bez mózgu nabiera niepokojącego znaczenia… .. .

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

realista,
O planetoidach mówię, tych, które mogą nadlecieć i zostać zauważone bardzo późno. Podobno jest to możliwe, późne dostrzeżenie.

realista
Użytkownik

aha. no, zawsze jest możliwe, ale właśnie po to się obserwuje, żeby zauważyć. im groźniejszy (większy) obiekt, tym łatwiej jednak go dostrzec. problem – co wtedy?… .. .

realista
Użytkownik

nie czytasz co piszesz? nie wstyd ci?

cyt.:”i imię piszesz a małej”

sam się tak przedstawiłeś: tomasz26… .. .

arthur
Użytkownik
arthur

Co do tego dostrzegania np.planetoid.
Żeby jakoś próbować się ratować, trzeba zagrożenie dostrzec jak najwcześniej.
Żeby je dostrzec, musimy wiedzieć CZEGO i GDZIE szukać. Bez tego, to tylko trwożne rozglądanie się. Przy takim sposobie obserwacji, na bank, zauważymy za późno, to co jest jeszcze małe, ale już groźne.
A jeżeli zauważymy z dużym wyprzedzeniem, to znaczy, że jest na tyle duże, że i tak “po ptokach”:(

realista
Użytkownik

to nie jest tak, że nagle zauważony, duży obiekt, od razu trafi w Ziemię i zniszczy życie. najczęściej obiekt krąży dookoła Słońca przecinając orbitę Ziemi kilkukrotnie, a potem wyrzucany jest na inną orbitę, bo orbity takich ciał są niestabilne… .. .

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Z drugiej mańki to mogłoby coś srutnąć w Ziemię takiego większego, żeby ludzie przetrwali, ale żeby szlag trafił tę chorą cywilizację – może to byłaby jakaś szansa na zbudowanie nowej, trochę chociaz innej.

realista
Użytkownik

no już bez przesady. skąd aż taka wrogość?
mogę się założyć, że sam czerpiesz garściami z obecnej cywilizacji…
ja na przykład jestem zadowolony, że nie muszę grzebać w ziemi, żeby się najeść, że mi na łeb nie kapie i jak chcę cieplej, to odkręcam zawór. że mogę słuchać muzyki, mogę pojechać tysiące kilometrów od domu, obejrzeć film, pograć na komputerze i skontaktować się z przyjaciółmi na drugim końcu świata…
sama cywilizacja nie jest zła. jedynie źle ją wykorzystuje idiotyczny system… .. .

Murphy
Użytkownik
Murphy

Problem w tym, że obecnie oprócz obserwacji to nie ma możliwości nic zrobić, by uchronić się od skutków upadku meteorytu. No chyba, że to ma być system wczesnego ostrzegania dla wybranych żeby mogli za wczasu do swoich bunkrów się udać.