Narodowy Bank Australii zamknie konta za obraźliwe słowa

Opublikowano: 03.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2601

Od 1 listopada 2023 r. Narodowy Bank Australii (NAB) planuje rozpocząć usuwanie kont klientów banku, którzy wyrażają nieodpowiednie opinie. Jeśli uczucia innej osoby zostaną zranione przez coś, co powie lub zrobi klient NAB, bank w ramach kary odbierze mu konto bankowe.

Według „The Counter Signal” NAB zaktualizował swój regulamin w taki sposób, aby zmienić swoje relacje z klientami w coś, co „przypomina relację nauczyciela z uczniem szkoły podstawowej”.

Każdy klient NAB przyłapany na „wypowiadaniu wulgarnych, uwłaczających, dyskryminujących lub nękających komentarzy wobec jakiejkolwiek osoby” lub na wyrządzaniu „szkody psychicznej” innej osobie, zostanie ukarany przez jeden z największych australijskich banków.

„Cała wspólnota narodów jest zagrożona” – stwierdził na „Twitterze” Daniel Ari Freiheit z Lion Advocacy, MBA, LLB. „Przyjrzyj się kwestii podwójnego obywatelstwa i rozważ przeniesienie swoich oszczędności do krajów, które szanują własność prywatną i wolność słowa”.

W aktualizacji warunków NAB określił, co stanie się z każdym klientem przyłapanym na używaniu gróźb lub obraźliwego języka zgodnie z definicją banku. „Możemy w uzasadniony sposób skorzystać z jednego lub większej liczby naszych praw wynikających z niniejszych warunków, aby zawiesić, anulować lub odmówić posiadaczowi rachunku dostępu, lub korzystania z rachunku, karty lub usługi bankowości elektronicznej, jeśli zasadnie uznamy to za właściwe w celu ochrony klienta lub innej osoby przed nadużyciami finansowymi” – czytamy w aktualizacji umowy bankowej.

Autorstwo: Ethan Huff
Na podstawie: NAB.com.au
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 03.09.2023 11:59

  Wygląda to jak test CBDC – sprawdzą, czy ludzie zaakceptują nowe uprawnienie banków przypominające chiński system kredytu społecznego.

 2. Irfy 03.09.2023 14:36

  @Admin

  No więc… prawie tak, ale niezupełnie. Z bólem serca pofatygowałem się do źródła, w którym stoi, co następuje:

  ***
  NAB zbada przypadki, w których zidentyfikuje lub dowie się, że konto
  lub usługa bankowości elektronicznej jest wykorzystywana w sposób stanowiący nadużycie finansowe, włącznie z:

  – zachowaniem wyczerpującym znamiona przymusu lub kontroli, w celu ograniczenia dostępu danej osoby do środków finansowych lub korzystania z nich;
  – wygłaszanie wulgarnych, obraźliwych, dyskryminujących lub nękających komentarzy pod adresem jakiejkolwiek osoby;
  – wypowiadanie lub propagowanie gróźb lub obraźliwego języka wobec jakiejkolwiek osoby;
  – wyrządzanie lub grożenie wyrządzeniem krzywdy fizycznej lub psychicznej jakiejkolwiek osobie.

  W uzasadnionych przypadkach, na podstawie niniejszych zasad i warunków mamy prawo do skorzystania z jednego lub kilku praw przysługujących nam praw i
  zawiesić, anulować lub odmówić posiadaczowi konta dostępu lub korzystania z konta, karty lub usługi bankowości elektronicznej, jeśli uznamy to za stosowne w celu ochrony klienta lub innej osoby przed nadużyciami finansowymi klienta lub innej osoby przed nadużyciami finansowymi.

  ***

  Innymi słowy, bank nie powoła żadnej komórki, która będzie przeczesywała sieć lub portale społecznościowe pod kątem “nieprawomyślności” swoich klientów, żeby potem zachachmęcić ich pieniądze, albo po lewacki ich “wychowywać”. Chodzi wyłącznie o to, żeby ograniczyć jakieś “nieprawomyślne wypowiedzi” w działaniach związanych z kontem lub bankowością elektroniczną.

  Z największym prawdopodobieństwem bank chce uniknąć przypadków, w którym klienci będą tytułowali przelewy np. “Zrzutka na wybicie wszystkich Aborygenów” itp., gdyż coś takiego na pewno wzbudziłoby czujność jakichś lewackich oszołomów. Chce też uchronić się przed bardziej prozaicznymi konsekwencjami typu pozew kobiety, która otrzymuje przelew z alimentami jako np. “Haracz dla odrażającej szmaty”.

  Co więcej, w zasadzie nie jest to nic nowego. Już 15 lat temu, kiedy dla totalnego zgrywu postanowiłem przelać własnej matce pieniądze z tytułem “haracz”, to otrzymałem z banku telefon, że nie zostanie on zrealizowany i mam wymyślić coś mniej kontrowersyjnego. Przy okazji dowiedziałem się też, jakich sformułowań unikać, żeby uzyskać pewność, że przelew dojdzie do odbiorcy bez żadnych hec.

 3. Drnisrozrabiaka 03.09.2023 22:55

  Bardzo dobre rozwiązanie, sąsiad powie do mnie ” cześć (tu imię)” ja do niego jakie “cześć”? Ma być dzień dobry!
  Idę do banku bo obraziłeś moje uczucia religijne , kulturowe i poglądy zdychaj z głodu! Hehe

 4. Doctor Who 04.09.2023 08:06

  Tego typu rozwiązanie funkcjonuje w Polsce. Historią klienta banku, szczególnie finansową ( jakie przelewy, do kogo, jak opisane, itp ) zajmują się analitycy opiniujący przyznanie kredytów …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.