Młodzież Wszechpolska i ONR pod lupą ONZ

Opublikowano: 21.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 381

Działający w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych Komitet do spraw Likwidacji Dyskryminacji Rasowej (CERD) zaapelował do Polski o delegalizację organizacji narodowych, które promują lub podżegają do dyskryminacji rasowej.

„Komitet wzywa (…) do zapewnienia skutecznego egzekwowania przepisów prawa delegalizującego organizacje, które zachęcają lub podżegają do dyskryminacji rasowej” – głosi komunikat. W dokumencie wymieniono między innymi: Ruch Narodowy, Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolską, Falangę, Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność, Autonomiczni Nacjonaliści oraz polski oddział organizacji Krew i Honor.

Autorzy komunikatu wezwali również Polskę do podjęcia walki z mową nienawiści i przestępstwami motywowanymi nienawiścią oraz uprzedzeniami i stereotypami wobec mniejszości narodowych.

Komunikat został wydany 29 sierpnia 2019 roku w odpowiedzi na przedstawione przez Polskę sprawozdanie dla ONZ. Dokument dotyczy walki z dyskryminacją i rasizmem. Mimo wszystko CERD wyraził zaniepokojenie sytuacją w Polsce, wydał zalecenia oraz wyznaczył termin na przygotowanie sprawozdania uzupełniającego, które pokaże, czy rekomendacje zostały wprowadzone w życie.

ONR na swojej stronie pisze o sobie, że „jest ruchem społecznym skupiającym młodych Polaków, którym bliskie są takie wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Rodzina, Tradycja i Przyjaźń”. „Nie jesteśmy partią polityczną, gdyż nie interesuje nas udział w oligarchicznych rozgrywkach parlamentarnych” – dodaje.

Komunikat ONZ spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony organizacji. W Internecie dominują głosy oburzenia oraz posty zwolenników ONR. w komentarzach ojawiają się też hasła wzywające do delegalizacji ONZ.

Na stronie Narodowego portalu publicystycznego kierunki.info.pl pojawił się komentarz w sprawie doniesienień prasowych oraz komunikatu CERD. Jak czytamy „winny zawsze się tłumaczy. Nie próbujmy więc za wszelką cenę udowadniać, że nie jesteśmy rasistami. (…). Jeśli ktoś mimo to ma problem z przyjmowaniem faktów, to znaczy, że ma w tym pewien cel”.

Zdaniem Konrada Dulkowskiego z Ośrodka Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich delegalizacja organizacji narodowych może być niewygoda politycznie dla obozu PiS. Słowa Dulkowskiego przytacza Tvn24.pl.

Dodano, że z zapytaniem o stanowisko w sprawie wydanego komunikatu zwrócono się do rządu. Resort sprawiedliwości odesłał dziennikarzy do MSWiA. Jak zaznaczono pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Z kolei RPO Adam Bodnar skomentował, że zalecenia są swego rodzaju wyzwaniem dla partii politycznych, jednak wyraził wątpliwość, że ktokolwiek się przejmuje tego typu rekomendacjami.

W materiale TVN dodano również, że wicerzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że nie zna szczegółów raportu, dodając, że podejmowanie decyzji, jakie organizacje mogą legalnie funkcjonować w Polsce nie należy do żadnej partii politycznej.

Do sprawy odniósł się też lider PO Grzegorz Schetyna, który krótko skwitował, że nie potrzeba żadnych nowych przepisów. „Polskie prawo wystarczy” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. andrzej86 21.09.2019 09:24

  To dowód na to że jesteśmy republiką bananową . Czy takie ” prośby” wysyłane są do Niemiec czy Francji?. Śmiech .

 2. Husar 21.09.2019 09:38

  Rozbiory RP miały na celu zniszczenie ostatniego bastionu Słowian oraz zniszczenie ostatniego ustroju społecznego wywodzącego się z własnej kultury narodowej/słowiańskiej.
  Dlatego, że przy takim ustroju nie możliwa byłaby dalsza kolonizacja państw kolonialnych i elit zachodu ziem Słowian. A ich demokracja wyglądała by bladziutko na tle Samostanowienia Narodu RP.

  Rozbiory RP ( łącznie z II wś ) to pakt “świętego przymierza”, którego jednym z zapisanych celów i porozumień było i jest działanie przeciw odrodzeniu się narodu słowiańskiego Polaków po rozbiorach RP.

  Należy zdawać sobie sprawę z tego, że Ci co decydowali i wykonali rozbiory RP, dwie wojny światowe to dziś siedzą w ONZ, UE itp. organizacjach.

  Dziś Polacy w większości to są tak otumanienie inżynierią społeczną i rozwaleni prowadzoną przeciw nam wojną hybrydową, że nie zdają sobie sprawy z tego nawet już.

  Jaka czeka przyszłość Polski ? – wniosek jest taki, że jak dalej będziemy pozwalać aby takie organizacje jak UE czy ONZ decydowały jak w Polsce mają wyglądać sądy, czy jakie w Polsce mają działać ugrupowania itd. to Polski po prostu nie będzie.

  Jakoś ONZ nie przeszkadzają w Polsce zainstalowane niemieckie i żydowskie partie, fundacje i inne organizacje mające na celu zniszczenie i przejecie władzy w Polsce ?

 3. PeWueN 21.09.2019 09:58

  Przecież nasi najwięksi sojusznicy i przyjaciele złotówki, USrael oraz banda eskimosów, mają totalnie wywalone na jakieś tam ONZty. A Wy tu się spinacie po jakimś apelu jakiejś komisji.

 4. Szwęda 22.09.2019 14:19

  Konstytucja Rzeczpospolitej powinna określać maksymalną liczbę osób przybywających na stałe ale też okresowo do Polski. Powinno to być określone procentowo wobec populacji Polaków będących potomkami co najmniej 3 pokoleń w Polsce zwanych dalej Polakami. Jeżeli Polskę opuści przykładowo 5 mln takich Polaków, to losowo powinno się grzecznie wydalić odpowiednią procentowo liczbę Niepolaków poza granice Rzeczpospolitej. Równocześnie trzeba uruchomić wszelkie mechanizmy rynkowe mające na celu radykalne podniesienie wynagrodzeń dla Polaków za pracę, tak żeby odechciało im się opuszczać Ojczyznę, a także żeby ci, którzy z Niej wyjechali żeby powrócili i tutaj pracowali, wydawali i rozmnażali się.

 5. nefalin 22.09.2019 17:53

  Prawdziwa przyczyna rozbiorów Polski – https://www.youtube.com/watch?v=a6tRx-Wyn4I

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.