Macie to i zapchajcie się tym!

Opublikowano: 03.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2872

„Nie należy wam się nic, nawet cegiełka. Ale znajcie łaskę pana, oddamy wam tonę gruzu. Macie to, i zapchajcie się tym, oto wasze mienie” – mówił działacz Młodzieży Młodzieży wysypując gruz pod ambasadą Izraela.

Nasza Młodzież Wszechpolska wysypała taczkę gruzu oraz postawiła tabliczkę z napisem „Oto wasze mienie” pod budynkiem ambasady Izraela w Warszawie. Tym gestem postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec „żydowskich roszczeń”, czyli sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o restytucji majątków przed II wojną światową. Chociaż nowelizacja nie dotyczy wyłącznie majątków żydowskich, a wszystkich roszczeń, nacjonaliści bardzo lubią grać tą kartą. Happening zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską pod ambasadą Izraela przy ul. Krzywickiego w Warszawie jest kolejnym tego przejawem.

Na akcję Wszechpolaków natychmiast zareagowała Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. „Uważamy, że wysypanie przez Młodzież Wszechpolską gruzu przed Ambasadą Izraela w Warszawie i ustawienie tablicy z napisem „Oto wasze mienie” to pierwsze, realne i niepokojące skutki prac nad nową ustawą blokującą roszczenia o mienie pozostałe po wymordowanych polskich Żydach” – czytamy w oświadczeniu GWŻ. Zarząd GWŻ domaga się stanowczej reakcji prezydenta Dudy i potępienia działań antysemickich działaczy. Ambasada Izraela w Polsce nazwała nowelizację „niemoralnym prawem”.

„Nowelizacja „Kodeksu postępowania administracyjnego” wiąże się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r., który stwierdził, że możliwość unieważnienia nawet po kilkudziesięciu latach decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa jest niezgodna z „Konstytucją”. Zmiana przegłosowana przez Sejm wprowadza zasadę, że po 10 latach od wydania takiej decyzji nie stwierdzałoby się jej nieważności, ale możliwe byłoby orzeczenie o naruszeniu prawa przy jej wydawaniu. Natomiast po 30 latach postępowanie nie byłoby wszczynane w ogóle” – pisze portal Jewish.pl.

Nowelizacja jest krytykowana zarówno przez władze Izraela i USA, które uważają że znacząco utrudni albo uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego. Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest innego zdania. W oświadczeniu napisali, że „Polska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Holocaust, który był zbrodnią popełnioną przez okupantów niemieckich m.in. na obywatelach polskich narodowości żydowskiej. Ofiarami zbrodni niemieckich były miliony obywateli II RP”.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Admin WM 03.07.2021 12:38

  „YouTube” zablokowało dostęp do filmu dla osób niezalogowanych wprowadzając tzw. ograniczenie wiekowe (cytuję: Uwaga Film z ograniczeniem wiekowym (na podstawie wytycznych dla społeczności)”). Mogą obejrzeć go tylko dorośli po zalogowaniu, jakby film był wulgarny, pełen brutalnej przemocy i seksu. A tu tylko wysypywanie gruzu. Na szczęście znalazłem film w innym miejscu sieci.

  https://www.youtube.com/watch?v=MtgeeXE_v60

  Zablokowano też opis pod filmem, aby nikt nie obejrzał go bez logowania na stronie z oryginalnym nagraniem:
  https://www.facebook.com/watch/?v=314716850376324

 2. robi1906 03.07.2021 13:35

  Nie ma polskich żydów, to jest oksymoron, owszem Polak może przyjąć żydowską religię, ale wtedy i tak musi przyjąć nie tylko religię ale i światopogląd tej religii, a ona mówi wtedy że …….jesteś takim Tuskiem, Jaruzelskim, Kaczyńskim lub Wałęsą, czyli sprzedawską weszką.

  I to udowadniają roszczenia żydowskie, miliony żydów okazuje się nie było obywatelami polskimi. Wmawiają nam i swiatu jak to dobrymi obywatelami moga być propolscy żydzi typu Zimmermann i inni, a tu okazuje się że Oni żadnego obowiązku do Polski nie czują, bo (tak naprawdę) nie mogą czuć.

 3. GojjAnonim 03.07.2021 15:45

  robi1906 niedawno (jako ”thx….”) napisałem komentarz na yudtube w podobnym tonie (treść) bez inwektyw -pełna kulturka i oczywiście poszedł sie yebać a ja dostałem bana. Mój adres mailowy GojjAonim razem z kontem na yt poszedł się (WULGARYZM!!!) doszczętne po jednym ostrzeżeniu (w 2018) co ciekawe (nie zmyślam) dawano mi możliwość odblokowania po podaniu num.telefonu. Jaaaaaaaaaaaaaasne (WULGARYZMY!!!)
  Ja otwierałem oczy ludziskom od 2006 roku odkąd dowiedziałem się o roszczeniach (wtedy 45-65 mld $) W firmie gdy opowiadałem o tym patrzyli na mnie jak na jakiegoś z opcej planety, potrząsali głowkami i pukali się w czoło.No cóz latek ubyło a i prawda na światło dzienne wyszła (szydło z wora).Ja sądzę że deal ubity oni nas tylko oswajają.Nie będzie masowego oddawania (może drobne wyjątki) będzie cichy współudział w zyskach lub kopalnie ,lasy i uj wie co jeszcze im oddadzą w ramach zadośćkurwauczynienia. Gorąco się wybrańcom w ziemi zabranej. Muszą się powoli ewakuować.Upadlina ma przesrane (jest bardziej kontrolowana)ale i my dostaniemy rykoszetem exodusu. Nienawidzą nas za nasz upór (krytyczne myślenie) jesteśmy problemem na drodze,przeszkodą do usunięcia.
  Szczypawy uszczuplą i tak wątłą tkankę narodu i to jest dramat. Ludzie nie myślą dziś samodzielnie (większość chyba). Propaganda pierze mózgi bezlitośnie.
  Z JEDNEJ RZECZY MUSIMY ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ.
  TO OSTATNIA WALKA PÓŹNIEJ JUZ NIE BĘDZIE O CO WALCZYĆ

 4. robi1906 03.07.2021 18:47

  Goju, od kiedy Gomułka (chociaż uważam go za najlepszego polskiego polityka, lepszego od Gierka) dał spokój Chazarom i Fenicjanom, przestraszony ich potęgą (przecież Oni spowodowali ucieczkę Rokossowskiego do Rosji, dodam, dowódcę Wojska Polskiego, Marszałka!!!), nic w tym kraju nie może już być normalne.

  Każdy przejaw polskiej narodowej normalności musi być zlikwidowany, bo my nie mamy nic do powiedzenia, Jaruzelski już o to zadbał, najważniejsze to zdać sobie z tego sprawę!!.
  Nie kozaczyć, bo cię powieszą jak Leppera, tylko pomalutku tymi wszystkimi faktami oczy otwierać, powiem tak, to nie jest wyścig w otwieraniu oczu, najważniejsze to zdać sobie sprawę pod jakim butem żyjemy, a żyjemy jak Palestyńczycy.

  Moim zdaniem, ludzie sobie jeszcze nie zdają sprawy z tego że każdy przejaw “polskiego biznesmena” musi być zlikwidowany, Kluska tutaj powinien być królem przykładu, każdy drobny przedsiębiorca musi być świadom tego że to państwo jest, jak państwo Pruskie które dąży do polskiego unicestwienia!. To jest najważniejszy przekaz o którym trzeba mówić.

  Czy walka o otwieranie oczu ma sens w okresie “wielkiego wyszczepiania”, powiem tak,
  jeśli ktoś po tym ocaleje, może inaczej, nie mam czarnych wizji, nie mam przeczucia że przepadniemy, może to nic nie znaczy, ale… dobra skończę na razie.

 5. Admin WM 03.07.2021 21:03

  @GojjAnonim

  Proszę o nie-wulgarne komentarze „na poziomie”. Przeczytaj regulamin WM.

 6. Doctor Who 03.07.2021 22:26

  Jest takie powiedzenie : Najlepszą obroną jest atak.
  Czas skończyć z okopywaniem się i dawaniem oporu tym bezpodstawnym żądaniom.
  Czas połączyć fakty, może niektóre bardziej medialne niż rzeczywiste, jednak obowiązujące …

  Adolf, uosobienie narodu niemieckiego z tamtych czasów, przybył do nas z impetem w jednym zasadniczo celu. Tym celem był Holokaust. Co też zaszło, powodując Zagładę innych nacji, w tym polskiej. Wyznawcy Mojżesza zauważmy, byli absolutnie nieprzygotowani do stawiania oporu nagłej wizycie narodu niemieckiego na ziemiach polskich. W każdym innym miejscu też byli nieprzygotowani. Nie podjeli szerszych działan defensywnych i ofensywnych w tym zakresie. Spowodowało to bezmiar cierpień, śmierci, grabieży, cofnięcia w rozwoju cywilizacyjnym. Trwało to wiele lat, skutki odczuwamy do dziś. Naród niemiecki w sposób sobie właściwy naprawia te szkody.

  Tutaj uwaga, decyzyjność narodu niemieckiego w tej sprawie po zakończeniu nagłej i niespodziewanej wizyty u nas trwa. Niedopuszczalne. My decyzyjności nie mieliśmy i nie mamy. To oni decydują, czy należy się nam odszkodowanie. Nasz głos jest negowany.

  Mojżeszowi swoim nieprzygotowaniem umożliwili całe to ludobójstwo w zakresie opisanym przez nich samych, a także przez wielu innych. Zagłada dotknęła nie tylko ich.
  Nie tylko tym umożliwili, brakiem reakcji na sytuację także. Byli i są w wielu ważnych miejscach świata. Wystarczyło na przykład finansować odpowiednie państwa. Było i jest to w zasięgu ich możliwości.

  Prowokowanie zostawmy jako problematyczne do oceny.
  Jednak już daleko idąca naiwność, zrzucająca obowiązek obrony przed Niemcami na inne narody, już problematyczna do oceny nie jest. Obrona to nie tylko używanie broni palnej i podobnych, to też polityka, gospodarka, finanse. Tutaj ich możliwości były i są duże.
  Brak uznania, w tym finansowego, wkładu w walkę z nazimem problematyczny do oceny także nie jest. Mam na myśli nasz wkład, jako narodu.
  Współpraca z nazistami niemieckimi, to też jeden z istotnych elementów obciążających.

  Pytanie, komu należą się odszkodowania uważam w opisanej sytuacji za retoryczne.
  Odpowiedż jest oczywista.

  Żeby nie było, że sam to wymyśliłem. To proste odwrócenie taktyki izraelskiej ….

 7. janpol 04.07.2021 03:39

  Akcja dobra ale skopana nieprzemyślanym komentarzem. Na stercie gruzu powinien być np. transparent z napisem: “To jest wasz majątek w Polsce, ale to nie wina Polaków tylko Niemców, Us-manów, Brytyjczyków, Francuzów (Brytyjczycy i Francuzi bo dali się wmanewrować USA i sowietom jak dzieci w wojnę (“…chcieli uratować pokój za cenę honoru ale mieli wojnę i stracili honor…” a mogli np. skorzystać z propozycji Piłsudskiego i “utopić Hitlera w łyżce wody” dopóki była taka możliwość) i Rosjan (bo upierają się być spadkobiercą ZSRR i czczą do dziś “bohaterów armii czerwonej” i idących w ślad za nią “bohaterskich enkawudzistów”) i to do nich prosimy kierować roszczenia”. Tak byłoby lepiej i zgodnie z prawdą historyczną.

 8. aakk4488 06.07.2021 13:06

  Ajwaj ajwaj ! Nie dadzą pinionżka żytkowi ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.