Oksana Zabużko wygwizdana w Poznaniu

Opublikowano: 08.03.2023 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5028

We wtorek w Poznaniu miało odbyć się spotkanie z ukraińską pisarką Oksaną Zabużko. Impreza została przerwana na skutek interwencji Młodzieży Wszechpolskiej. Działacze MW rozwinęli baner z hasłem: „Historii nie znacie, nazistów wspieracie!”.

Z relacji mediów wynika, że jeszcze przed rozpoczęciem spotkania do sali, w której była pisarka i zainteresowani, wtargnęła grupa osób. Mieli skandować „Wołyń, Wołyń! Pamiętamy!”, „Kiedy przeprosisz?”, „Polska to my, a nie Bandera i jego psy!”. Trzymali też polskie flagi i transparent z napisem: „Historii nie znacie, nazistów wspieracie”. Gazeta Wyborcza a za nią inne media określiły powyższe hasła jako „antyukraińskie”.

„Nie dopuścimy, aby w naszym kraju osoby wychwalające zbrodniarzy z UPA robiły z siebie celebrytów” – podkreślił prezes MW Poznań Dawid Trzeciak. Wcześniej działacze Młodzieży Wszechpolskiej skutecznie zakłócili krakowską fetę na cześć banderowskiej pisarki. Była to reakcja na przyznanie jej literackiej nagrody im. Stanisława Vincenza.

Zabużko znana jest z relatywizowania ludobójstwa na Wołyniu. Gloryfikowała także postać Romana Szuchewycza, dowódcy UPA odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich.

Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 08.03.2023 14:17

  Skoro Ukraińcy gloryfikują nazistów to niech nie liczą na ciepłe przyjęcie w kraju straumatyzowanym nazistowskim ludobójstwem, także ukraińskim

 2. replikant3d 08.03.2023 19:28

  agama, to nasi ,,słudzy narodu Ukraińskiego,, wprowadzą terror by wymusić ,,szacunek,, niezłe ,,haki,, zebrali w aferze Podkarpackiej Ukry na nasze ,,klakierki,, skoro się upodlają….

 3. xmariox 08.03.2023 20:40

  Kto tę babę tu zaprasza?

 4. AlbertW41 08.03.2023 20:41

  A mowia ze MW to pe..ly i skraja bezmozgowa prawica. To ja do takiej grupy chce nalezec. Jakas jedyna szara komorka narou ktora jeszcze mysli. Jest jakas nadzieja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.