W Polsce nie ma miejsca na banderyzm!

Opublikowano: 05.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3048

We Wrocławiu zorganizowano spotkanie z Oksaną Zabużko, ukraińską pisarką znaną z negowania rzezi wołyńskiej i gloryfikowania banderowców. Protest zorganizowała Młodzież Wszechpolska.

Oksana Zabużko nie kryje się z probanderowskimi poglądami. Film „Wołyń” uznała za „cios w plecy” Ukraińców, a mordercę Polaków na Kresach Romana Szuchewycza za „wybitnego polityka i męża stanu”. Twierdzi również, że polska duma narodowa to karykatura rosyjskiego imperializmu. Mimo tego wszystkiego ostatnio w Polsce organizowane są spotkania z nią, a Rada Miasta Krakowa uhonorowała ją nagrodą im. Stanisława Vincenza.

Przeciwko temu protestuje Młodzież Wszechpolska. Działacze tej organizacji pojawili się na ostatnim spotkaniu z pisarką we Wrocławiu. Rozłożyli transparent z napisem „W Polsce nie ma miejsca na banderyzm”. Wymalowany na nim był także kwiat lnu, który jest symbolem pamięci o ludobójstwie Polaków na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich II RP. Skandowano również hasła „Stop kłamstwom historycznym” i „hańba”.

„Jesteśmy potomkami kresowiaków i nie przestaniemy protestować przeciwko negowaniu faktów historycznych takich jak Rzeź Wołyńska, dopóki pani Oksana Zabużko nie odwoła swoich słów – to kwintesencja naszego przekazu, z jakim przyszliśmy sprzeciwić się organizowaniu we Wrocławiu spotkania autorskiego z ukraińską pisarką, która relatywizuje przekaz na temat zbrodni na Polakach” – podała Młodzież Wszechpolska.

Z inicjatywy Młodzieży Wszechpolskiej powstała także petycja „Dość gloryfikowania zbrodniarzy z UPA. Powiedz NIE kłamstwom historycznym!”. Można ją podpisać TUTAJ.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: MediaNarodowe.com

36

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 06.12.2022 08:48

    Nie wymazuj historii by jej nie powtarzać.Pamiętam, przepraszam , przebaczam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.