Manifestacja w Groznym przeciw satyrze religijnej

Opublikowano: 20.01.2015 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 667

W centrum Groznego odbył się masowy protest przeciwko publikacjom karykatur proroka Mahometa. Według rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w manifestacji wzięło udział ponad 800 tysięcy osób. Z kolei według korespondenta BBC, w wiecu w Groznym uczestniczyło około 200–300 tys. osób.

Wielu ludzi miało ze sobą transparenty z napisami: „Ręce precz od naszego ukochanego Proroka Mahometa”, „Kochamy proroka Mahometa” i “Prorok Mahomet – najlepszy z ludzi”.

Na początku spotkania Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczeni powiedział, że „muzułmanie Rosji nie pozwolą się wykorzystywać, żeby komplikować sytuację w kraju. Zawsze byliśmy niezawodnymi obrońcami Rosji, a dziś jesteśmy w stanie dać silny opór przeciwko każdemu wrogowi naszego kraju”.

Po tych słowach protestujący zaczęli skandować „Allah Akbar”.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pablitto 20.01.2015 12:01

    “Zawsze byliśmy niezawodnymi obrońcami Rosji” – heh, a to dobre, pomijając, że ten kadyrow to putinowska mafijna marionetka, to chyba nie jest nawet Czeczenem, skoro p… takie farmazony. Czeczenia ma zapewne brutalniejszą historię o walce z (także carską) Rosją od Polski. To co tu widać, to jakaś dziwna (i zapewne grubo przemyślana) inżynieria społeczna – pewnie głębsza od tego, by tylko “postawić się” “zachodowi” przy okazji tego (zfake’owanego?) paryskiego “zamachu”…
    Prostą konkluzją jest to, że oponenci kadyrowa z Czeczenii chcą głównie państwa islamskiego tamże, także putin być może upiekł w tym momencie 2 pieczenie na jednym ogniu, pokazując swą marionetkę, jako religijnego “ojca” narodu w obronie islamskiej wiary…

    PS. gołym okiem widać, że ta “manifestacja” została zorganizowana przez władze, a nie oddolnie (do tego te ładne transparenty są po rosyjsku – bo to ma być komunikat dla Rosjan, Europy nie dla islamskiego świata)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.