Lockdown w Australii tylko dla niezaszczepionych

Opublikowano: 19.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1721

W Melbourne w Australii wybuchły w sobotę starcia z policją po tym, jak tłum protestujących przeciwko blokadzie domagał się zakończenia drakońskich restrykcji.

Protestujący pojawili się w sobotę rano na przedmieściach Melbourne w Richmond, aby potępić rządową politykę lockdownów. Policja próbowała wcześniej wstrzymać cały transport do Central Business District w Melbourne ustawiając szereg punktów kontrolnych, ale to tylko skłoniło organizatorów do zmiany lokalizacji.

Protestujący rzucali butelkami, gdy policja odpowiedziała gazem pieprzowym. W pewnym momencie demonstranci przebili się przez linię policyjną, rozpoczynając bójkę.

Stan Wiktoria złagodził ostatnio ograniczenia obowiązujące w Melbourne, pozwalając mieszkańcom na „socjalizację lub ćwiczenia” z jedną osobą z innego gospodarstwa domowego do czterech godzin, a także spotkanie się maksymalnie pięciu osób z dwóch różnych gospodarstw domowych – pod warunkiem, że wszystkie są w pełni zaszczepione. Niewielkie złagodzenie przepisów najwyraźniej jednak nie zdołało stłumić gniewu mieszkańców, którzy mają dość blokad.

Minister zdrowia Victorii, Martin Foley, zasugerował, że stan może pozostać zamknięty do czasu, gdy 70–80% mieszkańców zostanie zaszczepionych. Do tego czasu tylko w pełni zaszczepieni będą mogli korzystać z pewnych swobód, takich jak prywatne spotkania z osobami z kilku gospodarstw domowych. Do tej pory tylko 42% mieszkańców stanu przyjęło dwie dawki szczepionki antycovidowej.

Drugie co do wielkości miasto Australii, Melbourne, objęte jest obecnie szóstą już blokadą od czasu rozpoczęcia pandemii Covid-19 pod koniec 2019 roku, a mieszkańcy muszą pozostać w domu, z wyjątkiem kilku wyjątków dotyczących „niezbędnej” pracy i podróży. Blokady wywołały falę protestów w całej Australii w tym w innych dużych miastach, takich jak Sydney.

Stan Wiktorii, którego stolicą jest Melbourne, odnotował wzrost liczby infekcji. Obecnie w Wiktorii jest niewiele ponad 5000 aktywnych przypadków Covid, z 535 nowymi infekcjami zgłoszonymi w ciągu ostatnich 24 godzin.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 4,71 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Jest niezwykle ważne by podjąć realną walkę zbrojną w tym porwania i egzekucje.