Krojenie łagodzi dziecięce obyczaje

Opublikowano: 29.04.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 316

Najnowsze studium psychologów z USA wykazało, że gdy 6-10-letnie dzieci jedzą pokarmy, które trzeba gryźć przednimi zębami, np. udka kurczaka czy całe jabłka, są bardziej niegrzeczne niż wtedy, kiedy podaje im się potrawy pokrojone.

Podczas letniego obozu Amerykanie obserwowali 12 uczniów szkoły podstawowej. Pierwszego dnia połowę dzieci posadzono przy stole piknikowym i podano całe udka kurczaka, które trzeba było gryźć przednimi zębami. Resztę maluchów ulokowano nieopodal i zaserwowano kurczaka pokrojonego na kawałki odpowiadające kęsom. Drugiego dnia sytuację odwrócono. Za każdym razem wychowawcy polecali, by dzieci pozostawały w kręgu o promieniu 9 stóp (ok. 2,7 m). Wszystkie sesje nagrywano i dawano do oceny wytrenowanym koderom, którzy oceniali uczniowską agresję i posłuszeństwo oraz odnotowywali ewentualne atypowe zachowania, np. stawanie na stole.

Wyniki uzyskane od wychowawców i koderów pokazały, że kiedy dzieci musiały gryźć, były 2-krotnie bardziej agresywne i 2-krotnie częściej się nie słuchały. Okazało się również, że uczniowie wgryzający się w udko częściej opuszczali bez pozwolenia krąg oraz z większym prawdopodobieństwem skakali i wchodzili na stół.

“Jeśli chcesz się cieszyć miłym i […] relaksującym posiłkiem z dziećmi, pokrój jedzenie” – podsumowuje Brain Wansink z Uniwersytetu Cornella.

Autor: Anna Błońska
Na podstawie: Cornell University, Food and Brand Lab
Źródło: Kopalnia Wiedzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

Na te skomplikowane badania pewnie wydano ze 100 tysięcy $…
Niech żyje “nałuka” i amerykańscy “nałukowcy”.

agama
Użytkownik

Każdy by się wkurzył, jakby musiał kroić te gumowe amerykańskie żarcie

taka tam
Użytkownik
taka tam

Dzieciaki dostosowały się do sytuacji i pewnie nieźle się przy tym bawiły.
Proponuję badania na populacji dorosłych po uprzednim wyjęciu protez.
Chętnie obejrzę dorosłego bez protezy, starającego się ugryźć jabłko. Liczę na jego kulturalne zachowanie się i brak agresji w stosunku do jabłka lub żylastego udka kurczaka. Mam nadzieję zobaczyć go również w akcji ( gdy głód dokuczy bardziej niż zwykle), gdzieś w odosobnionym miejscu, złapanego na “gorącym uczynku” radzenia sobie z zaspokojeniem głodu.
Właściwie to mam już swoją “teorię”, potrzebuję tylko jakieś marne 100 tys aby poprzeć ją stosownym materiałem dowodowym.
PS
Dorosłych wyselekcjonuję z grupy badaczy zajmujących się minimum 15 lat prowadzeniem badań m.in dot wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą. -)

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Niech dzieci uczą się obsługi tabletów i zapomną o takich przeżytkach jak jedzenie nożem i widelcem czy prowadzenie zeszytu. Przecie bydełko hodowlane żre z koryta. Poza tym nie ma czasu trzeba szybko “robić pieniądze”. Strasznie mi się podoba reklama, w której słodkie dziewczynki wrzucają laleczki do pudła i nakrywają poduszką mówiąc pogardliwym tonem: my już się wami nie chcemy bawić mamy lepsze zabawki. Kolejny kadr mamusia z padem woła chodźcie dziewczynki gramy! Co za świat…

jasiumcx
Użytkownik
jasiumcx

Poronione badania, na poronionym spoleczenstwie musze dac poronione wnioski.