Kosmiczna czaszka zbliża się do Ziemi

Opublikowano: 23.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 353

Asteroida 2015 TB-145 zbliża się do Ziemi. Jak pisze „ScienceDaily”, w listopadzie 2018 roku czaszka śmierci przeleci niebezpiecznie blisko naszej planety.

“Będziemy mieć możliwość zdobycia nowych danych, które pomogą nam uzupełnić naszą wiedzę o tym obiekcie i o innych podobnych ciałach niebieskich, które zbliżają się do naszej planety” — powiedział Pablo Santos-Sanz z Instytutu Astrofizyki w Andaluzji.

Asteroida pędzi w naszym kierunku z zawrotną prędkością 125 tysięcy kilometrów na godzinę i ma ponad pół kilometra długości. Ponadto jego powierzchnia odzwierciedla jedynie około sześciu procent światła słonecznego. “Oznacza to, że jest bardzo ciemny, a współczynnik odbicia jest niewiele większy niż w przypadku węgla” — wyjaśnił naukowiec.

Zdaniem ekspertów, jeśli kosmiczna czaszka uderzy w naszą planetę i nie spali się w atmosferze — na 71% trafi w wodę.

Asteroida w przeszłości pojawiała się w pobliżu Ziemi. W październiku 2015 roku naukowcy z NASA podali, że TB-145 zbliżyła się na odległość 480 tysięcy kilometrów od naszej planety. Wówczas okazało się, że wygląda jak ogromna czaszka. Kolejny raz znajdzie się niedaleko Ziemi w roku 2018 (przeleci w odległości ok. 105 wielkości księżyca), 2027 oraz w 2088.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

“Kolejny raz znajdzie się niedaleko Ziemi w roku 2018 (przeleci w odległości ok. 105 wielkości księżyca), 2027 oraz w 2088.”

Średnica Księżyca wynosi 3.474 km x 105 = 364.770 km.

Średnica Ziemi dla przykładu to 6.371 km, a obwód naszej Planety to 40.075 km.

Biorąc pod uwagę następujące:

“Księżyc porusza się po orbicie, która nie jest idealnym okręgiem, lecz elipsą o mimośrodzie 0,0554. Powoduje to, że odległość Księżyca od Ziemi zmienia się od 363 104 kilometrów w perygeum do 405 696 kilometrów w apogeum.”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99%C5%BCyc

– można napisać, że kometa przeleci obok Ziemi w podobnej odległości, w jakiej znajduje się od niej Księżyc – jej naturalny satelita.

arthur
Użytkownik
arthur

No rzeczywiście trzeba być ekspertem, żeby wypłodzić coś takiego:
“Zdaniem ekspertów, jeśli kosmiczna czaszka uderzy w naszą planetę i nie spali się w atmosferze — na 71% trafi w wodę.”
wiedząc, że powierzchnia lądów, to…29%:))
To chyba ci sami eksperci, co stwierdzili, że w ludzkim ciele jest dokładnie, ale to dokładnie, tyle kości, że można z nich złożyć kompletny szkielet:)
P.S.
A ta pareidolia, to już ekstremalna.

kingmajkel
Użytkownik
kingmajkel

@ Light

“Średnica Ziemi dla przykładu to 6.371 km…” – błąd, tyle wynosi promień Ziemi.

Szymon Dąbrowski
Użytkownik

@kingmajkel
Masz absolutną rację. Dziękuję za wskazanie błędu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia