Konserwatywne skrzydło chadeków krytykuje Merkel

Opublikowano: 05.06.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 601

Konserwatywni politycy niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej krytykują swoją szefową. Ich zdaniem kanclerz Angela Merkel stosuje szantaż moralny, kiedy wzywa do dalszej walki z globalnym ociepleniem, ponieważ dotychczasowe obostrzenia nie przyniosły oczekiwanej poprawy sytuacji, a ponadto opinie na temat klimatu nie uwzględniają pozytywnych aspektów wzrostu temperatury na Ziemi.

Oświadczenie na temat polityki klimatycznej wspieranej przez Merkel miało powstać na spotkaniach „Grupy Berlińskiej”, która skupia konserwatywnych polityków Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i będącej z nią w sojuszu bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU). Politycy centroprawicy na czele z parlamentarzystami Philippem Lengsfeldem i Sylvią Pantel w sporządzonym przez siebie dokumencie wzywają szefową niemieckiego rządu do zaprzestania stosowania moralnego szantażu związanego z polityką klimatyczną i walką z globalnym ociepleniem.

Według działaczy CDU i CSU, niemożliwe jest zatrzymanie wzrostu średniej temperatury do poziomu z czasów sprzed rewolucji przemysłowej, a agresywne dążenia do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych powodują poważne społeczne konflikty. Dodatkowo konserwatywna część niemieckich chadeków uważa, że w całej debacie o zmianach klimatu nie pojawiają się pozytywne aspekty tego zjawiska, ponieważ choćby topnienie lodowców może doprowadzić do powstania nowych szlaków komunikacyjnych, wykorzystania nowych terenów połowowych oraz na eksploatację niedostępnych wcześniej złóż surowców naturalnych.

Niemieckie media uważają, iż tym samym konserwatywna część CSU wypowiedziała wojnę szefowej swojego rządu, która w ostatnim czasie krytykowała amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa za jego niechęć wobec porozumień paryskich sprzed dwóch lat. Trump ostatecznie wycofał Stany Zjednoczone z umowy o ochronie klimatu, co spotkało się z negatywną reakcją Merkel. Niemiecka kanclerz stwierdziła jednak, że razem z innymi sygnatariuszami dokumentu będzie dalej działać na rzecz ochrony globu przed szkodzącymi mu zmianami.

Na podstawie: Faz.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.