Merkel chce globalnego organu do walki z pandemią

Opublikowano: 01.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2227

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, wykorzystała okazję jaką jest coroczne spotkanie Światowej Organizacji Zdrowia, aby przedstawić swój pomysł międzynarodowego traktatu pandemicznego. Jej zdaniem, jest to jedyny sposób, na powstrzymanie kolejnej pandemii w zarodku.

Wirtualna konferencja miała za cel wytyczenie kursu walki z pandemią oraz zobowiązanie państw do lepszej wymiany informacji. Merkel ostrzegła uczestników spotkania o nowych zagrożeniach związanych z pandemią. Powiedziała również, że jej zdaniem obecna pandemia, nie została jeszcze przezwyciężona i nie będzie ostatnia. Jej apel został został skierowany do przedstawicieli 194 krajów członkowskich WHO. Merkel proponuje powołanie globalnej rady ds. zdrowia pod egidą WHO. Kanclerz Merkel, wtórował również niemiecki minister zdrowia, Jens Spahn, który powiedział, że: „Państwa muszą zobowiązać się do współpracy i wdrażania wspólnie ustalonych przepisów”.

Tego typu wypowiedzi, ze strony jednego z najsilniejszych głosów w Unii Europejskiej, mają prawo niepokoić. Ostatni rok pokazał Polakom dobitnie, jak wielkie straty dla gospodarki, może powodować obdarzenie Ministerstwa Zdrowia zbyt dużą ilością kompetencji. Ruina właścicieli lokali gastronomicznych, hoteli, siłowni, basenów i kin powinna być dla nas najlepszym dowodem na to, że przekazanie tych samych, a być może nawet i większych kompetencji międzynarodowemu organowi, zakończy się tragedią dla wszystkich.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Murphy 01.06.2021 11:55

  W dzisiejszych czasach “największym zagrożeniem” dla ludzi są politycy i farmacja a nie jakiś tam wirus którego nikt nigdy nie wyizolował.

 2. robcioRR 01.06.2021 12:37

  Jej to by sie przydal chyba inny organ na zaspokojenie zachciewajek.

 3. gajowy 01.06.2021 14:56

  Potrzeba jednocześnie dwóch rzeczy:
  1. Więcej grantów na esperymentalne tworzenie wirusów chimer atakujacych ludzkie tkanki w laboratoriach.
  2. Systemu ostrzegania przed pandemiami.

 4. JaceK 02.06.2021 07:12

  Kiedyś myślałem, że niektóre pomysły są nie do zrealizowania. A to ludzie są na niektóre za głupi, a to są na niektóre za mądrzy. Ostatnie 2 lata wyleczyły mnie z tego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.