Konkurs Eurowizji odbędzie się w Berlinie?

Opublikowano: 06.04.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

Prowokatorzy Władimir Kuzniecow (Wowan) i Aleksiej Stoljarow (Leksus) skontaktowali się z dyrektorem generalnym Europejskiej Unii Nadawców (EBU) Ingrid Deltenre w imieniu premiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana – informuje Life.ru.

Na nagraniu rozmowy, która trafiła do rąk dziennikarzy Life.ru, Deltenre nazywa niedopuszczalnym wydany Julii Samojłowej zakaz występowania na konkursie Eurowizji, a wykluczenie uczestników bądź organizatorów, naruszeniem reguł.

„Po pierwsze, kiedy Samojłowa była na Krymie, nie reprezentowała Rosji w konkursie Eurowizji. Po drugie możecie wprowadzić zakaz po konkursie” — zauważyła Deltenre w rozmowie z prowokatorami.

Według słów szefa EBU, jeśli Samojłowa nie zostanie dopuszczona do konkursu, reputacja Ukrainy zostanie wystawiona na szwank. W najgorszym przypadku konkurs zostanie przeniesiony do Berlina, gdzie wszystko już zarezerwowano”.

Deltenre przyznała też, że zwyciężczyni Eurowizji-2016 Dżamale nie należało pozwalać na wykonanie pieśni „1944″, która narusza główną zasadę Eurowizji — apolityczność. Szefowa EBU usłyszała utwór za późno, w przeciwnym razie nie dopuściła by do jej wykonania.

W rozmowie z szefową EBU wyrazili „obawy”, że rosyjscy artyści „mogą być szpiegami”, którzy podejmą próbę urządzenia nowego Majdanu na Ukrainie. „Nawet jeśli to szpiedzy, kierujemy się jasnymi zasadami, że scena nie może być wykorzystywana do celów politycznych” — podkreśliła Deltenre.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

Ciekaw jestem: Czy, gdyby Rosjanie blokowali wjazd polskim kibicom na mundial to FIFA by się za nami ujęła?