Kolejne trzęsienia ziemi w Yellowstone

Opublikowano: 03.06.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Pod koniec marca w obrębie Parku Narodowego Yellowstone doszło do największego od 30 lat trzęsienia ziemi. Od tego czasu dochodzi tam do licznych zjawisk sejsmicznych, które osiągają znacznie większe magnitudy niż zwykle. Kolejne zauważalnie silniejsze trzęsienie ziemi wystąpiło tam przed dwoma dniami.

Wzrost aktywności sejsmicznej w obrębie kaldery superwulkanu Yellowstone wzbudził bardzo duże zainteresowanie opinii publicznej. Jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać rozmaite teorie wskazujące na to, że wielki wulkan szykuje się do erupcji.

Najnowszy przykład niepokojącej aktywności sejsmicznej miał tam miejsce przed dwoma dniami. Wstrząs osiągnął magnitudę 3,3 stopni. Niepokoi zwłaszcza niewielka głębokość wstrząsów wskazująca na wulkaniczne ich pochodzenie.

Amerykańscy naukowcy uspokajają, że z ich danych wynika, że nic nie wskazuje na rychłą erupcję, która mogłaby spowodować apokaliptyczne zmiany w Ameryce Północnej. Niektórzy jednak nie wierzą w wiadomości niezdementowane, dlatego wcale nie zmalała ilość osób, które wierzą w to, że wkrótce Yellowstone wybuchnie.

Mnogość zjawisk sejsmicznych jakie wykrywa się w tamtej okolicy jest całkiem spora, a ich wrastające magnitudy mogą być zwiastunem procesów, których skutki niekoniecznie chcielibyśmy zobaczyć.

Na podstawie: earthquaketrack.com
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MichalR
Użytkownik
MichalR

A amerykanie nadal będą wysyłać ciche zapytania do krajów znajdujących się na południowej półkuli o ewentualną możliwość osiedlenia milionów mieszkańców.

xc1256
Użytkownik
xc1256

@Grand – marzenia się spełniają…

jacekstu
Użytkownik
jacekstu

a jakie konsekwencje niósłby za sobą wybuch yellowstone? pył wulkaniczny zasypie pół stanu? może pół kontynentu? a może więcej? ktoś się orientuje?

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Z tym całym Yellowstone i innymi straszakami dla ludzkości jest jak z filmem “2012”, jedynym pewnikiem jest to ,że większość ludzi dowie się o katastrofie w ostatnim momencie gdy będzie już za późno . “Bogaci” natomiast do ostatniej chwili będą mordować tych , którzy będą chcieli ujawnić prawdę. Zważywszy na to uważam ,że Yellowstone to strachy na lachy bo za dużo jest informacji :)

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ