Kaucja za plastiki coraz bliżej

Opublikowano: 14.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1138

Wprowadzenie kaucji za butelki plastikowe to kwestia miesięcy – zapowiedział minister klimatu Michał Kurtyka. Do czerwca ma zostać przedstawiona propozycja ustawy w tej sprawie.

W rozmowie w Polsat News, nawiązując do exposé premiera Mateusza Morawieckiego Kurtyka zadeklarował, że w celu ograniczenia obiegu plastiku, w ciągu kilku miesięcy zostanie wprowadzony system kaucyjny za jednorazowe butelki z tworzyw sztucznych. Minister dodał, że wiąże się to z poszerzeniem odpowiedzialności producenta. Kurtyka zapowiedział przedstawienie do czerwca propozycji ustawowej w tej sprawie.

Minister twierdzi, że kluczowe jest „nadanie odpadom wartości”. Jak mówi: „Dziś pewien problem polega na tym, że materiały takie jak złom, szkło czy plastik są wyrzucane, ponieważ nie mają wartości. W momencie, gdy stworzymy system, w którym nadamy wartość tym surowcom, będziemy mogli nie tylko ograniczyć koszty, ale poprzez racjonalne bodźce ekonomiczne skłonić producentów, by choćby opakowania były jak najbardziej ekologiczne. Takie, które można potem w łatwy sposób przeznaczyć do odzysku.”

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o