Kanadyjski rząd i media terroryzowały obywateli

Opublikowano: 08.12.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1892

Jak wynika z raportu National Citizens Inquiry (NCI), kanadyjski rząd i media terroryzowały obywateli w związku z pandemią COVID-19, wdrażając jednocześnie środki zmuszające ich do przyjmowania szczepionek pod groźbą licznych represji.

„Pandemia była podręcznikowym przypadkiem współpracy rządu i przemysłu w celu obalenia instytucji demokratycznych i przekonania obywateli o słuszności i prawdziwości narracji, która od początku była obiektywnie fałszywa” – czytamy w raporcie z 28 listopada. Rząd kanadyjski wraz z rządami prowincji i mediami głównego nurtu „rozpoczął kampanię informacyjną mającą na celu zaszczepienie strachu w sercach obywateli i zapewnienie, że nie będą się oni opierać żadnym drakońskim środkom”.

NCI, kierowana i finansowana przez obywateli inicjatywa mająca na celu zbadanie reakcji Kanady na pandemię, wskazała w swoim raporcie, że spopularyzowana przez feministki zasada „moje ciało, mój wybór” „zniknęła w drugim roku pandemii”. Zamiast tego słychać było „ciągłe bicie na alarm” ze strony urzędników publicznych i mediów, którzy twierdzili, że szczepionki przeciwko COVID-19 są „bezpieczne i skuteczne”.

Politycy twierdzili, że ograniczenia związane z pandemią nie zostaną zniesione, jeśli wszyscy „nie zrobią, co do nich należy”. „Kanadyjczycy, którzy wahali się przed zaszczepieniem, zostali napiętnowani jako przeciwnicy szczepionek, mimo że dobrowolnie przyjęli każdą inną szczepionkę zalecaną przez resort zdrowia” – czytamy w raporcie. „Politycy zachęcali ludzi, aby obwiniali niezaszczepionych za środki ograniczające, które uniemożliwiły im powrót do normalności. Ci, którzy przyjęli szczepionki na Covid-19, czuli się moralnie lepsi i usprawiedliwieni w pogardzie dla tych, którzy »nie postępowali właściwie«. Publiczne zawstydzanie stało się normą społeczną”.

Rząd sformułował kwestie w „szczególny sposób, używając języka nacechowanego emocjonalnie lub wykorzystując istniejące uprzedzenia”, rozpowszechniając je wśród opinii publicznej za pośrednictwem mediów. Według NCI dzięki temu mogli wpływać na to, jak „ludzie postrzegają wydarzenia, osoby lub grupy”. „Wiele osób padło ofiarą strachu przed etykietowaniem i milczało. Współpraca mediów z rządem w tym czasie stworzyła kampanię propagandową i terrorystyczną, która stanowi poważne naruszenie praw człowieka, wartości demokratycznych i zasad prawa międzynarodowego” – czytamy.

Kilka instytucji edukacyjnych wprowadziło wymogi dotyczące szczepień, na przykład uniemożliwiając niezaszczepionym uczniom dostęp do zajęć, aby „zmuszać uczniów do zaszczepienia się”. Rząd nałożył obowiązek szczepień w przypadku podróży krajowych i międzynarodowych.

Oświadczenie, że osoby niezaszczepione nie będą mogły przebywać w samolotach obok osób zaszczepionych, pojawiło się w czasie, gdy „wiedziano już, że osoby zaszczepione mogą przenosić wirusa wywołującego COVID-19 na inne zaszczepione osoby”. „Ten niewygodny fakt nie został potwierdzony, aby móc nadal wywierać presję na niezaszczepionych” – czytamy w raporcie.

Karnety na szczepionki miały na celu uniemożliwienie osobom niezaszczepionym dostępu do wszystkiego, co nie jest uważane za niezbędne, w tym do odwiedzania szkoły ich dzieci i usług, takich jak restauracje, siłownie i kina. „Przesłanie było jasne: jeśli chcesz mieć dostęp do tych osób/rzeczy, które lubisz/kochasz, musisz poddać się szczepieniu” – stwierdziła NCI.

W raporcie zaleca się „natychmiastowe zaprzestanie stosowania w Kanadzie szczepionek genetycznych przeciwko COVID-19, które zostały dopuszczone na mocy zmienionych przepisów rozporządzenia przejściowego i nowo zmienionych przepisów dotyczących żywności i leków”. Stwierdza, że ​​należy przeprowadzić pełne dochodzenie sądowe w sprawie procesu wydawania zezwoleń, w ramach którego zatwierdzono szczepionki przeciwko COVID-19.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. LichoNiespi 08.12.2023 13:43

    To nie tylko Kanadyjski rzad/rzond i media terroryzowali obywateli…inne rzady/rzondy innych krajow robili to samo….

  2. Stanlley 08.12.2023 16:53

    Nie prawda – na Białorusi ten nieludzki reżim nie terroryzował, tylko zachodnie oazy wolności terroryzowały obywateli…

  3. replikant3d 08.12.2023 16:59

    Tak…a widząc jak ponownie ludziska tym razem SAME zaczynają się pchać do szprycy, wnioskuję że nasze społeczeństwo zostało z powodzeniem ,,wytresowane,, To pokazuje że dla tego kraju nie ma już nadziei..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.