Jesteśmy przeciążeni pracą

Opublikowano: 30.03.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1929

Ponad połowa pracowników musi spędzać w swojej pracy więcej niż czterdzieści godzin tygodniowo, ponieważ jest niezadowolona ze swoich podstawowych zarobków. Z tego powodu Polacy cierpią nie tylko na choroby, ale dodatkowo mają niewiele czasu na podtrzymywanie nie tylko relacji towarzyskich, lecz przede wszystkim rodzinnych.

Badania przeprowadzone przez firmę Hays Poland zostały zawarte w raporcie „Nowa era motywacji”, według którego Polacy spędzają w pracy niezwykle dużo czasu, dlatego czterdziestogodzinny tydzień pracy jest tak naprawdę mitem. Polscy pracownicy poświęcają na swoje życie zawodowe większość czasu, ponieważ są niezadowoleni ze swoich podstawowych wynagrodzeń, stąd są przeciążeni pracą.

„Na taki stan rzeczy wpływa w dużej mierze środowisko pracy wymagające wykonywania obowiązków służbowych podczas choroby, urlopu oraz w nadgodzinach. Dlatego też wśród aspektów, których poprawa miałaby największy wpływ na ulepszenie równowagi, zatrudnieni wymieniają rozwiązania pracy elastycznej, czas dojazdu oraz godziny pracy” – powiedziała portalowi Pulshr.pl, Agnieszka Czarnecka z Hays Poland. Tymczasem blisko 34 proc. badanych bierze nadgodziny z powodu presji pracodawcy.

Brak czasu ma szczególnie negatywny wpływ na samopoczucie Polaków, lecz również na ich relacje z innymi ludźmi. Średnio poświęcamy więc czas 2-3 osobom, dlatego partnerom życiowym jesteśmy w stanie wygospodarować 6 godzin tygodniowo, natomiast dzieciom tylko 9 godzin.

Na podstawie: NowyObywatel.pl, Plushr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.