Japonia zhakuje wszystkich obywateli kraju

Opublikowano: 05.02.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1703

Władze Japonii ogłosiły dość kontrowersyjny program. W ramach akcji wspierającej bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, urzędnicy będą próbowali zhakować wszelkie możliwe urządzenia, należące do obywateli.

Nietypową i pierwszą tego typu operacją zajmie się Narodowy Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych. Program ruszy już w połowie lutego. Urzędnicy będą starali się przejąć kontrolę nad urządzeniami, takimi jak routery czy kamery internetowe. Jedna z metod hakowania będzie polegała na wpisywaniu najbardziej popularnych, a zarazem najłatwiejszych do odgadnięcia haseł.

Rząd Japonii będzie próbował włamać się do około 200 milionów urządzeń, które są podłączone do internetu. Dotyczy do zarówno urządzeń w domach, jak i w biurach. Gdy urzędnicy zdołają zhakować cudzą własność, powiadomią o tym fakcie właściciela i doedukują go w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Choć cel wydaje się szczytny, specjaliści skrytykowali najnowszą inicjatywę władzy, zarzucając jej próbę naruszenia prawa do prywatności. Nikt tak naprawdę nie wie, co kryje się za tym programem i czy uzyskane dane nie zostaną w przyszłości wykorzystane przeciwko społeczeństwu, lub nie zostaną przejęte przez prawdziwych hakerów.

Według Narodowego Instytutu Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, w 2017 roku, około 54% urządzeń podłączonych do internetu zostało zhakowanych. Uważa się, że zaplanowana ogólnokrajowa akcja może mieć związek ze zwiększeniem bezpieczeństwa przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w 2020 roku w Tokio.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NHK.or.jp
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.