Izrael zaatakował biuro francuskiej agencji prasowej

Opublikowano: 04.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1924

Biuro znanej francuskiej agencji prasowej AFP w Gazie zostało trafione izraelską rakietą. Moment uderzenia został zarejestrowany przez należące do niej kamery, ale mimo to rzecznik Sił Obronnych Izraela zaprzecza, aby dokonały one tego ataku. Władze AFP przypominają, że w ostatnim czasie wielokrotnie podkreślały obecność swoich dziennikarzy właśnie w celu uniknięcia podobnej sytuacji.

Syjonistyczne wojsko od tygodnia prowadzi intensywne naloty na tereny Strefy Gazy. Nie liczy się przy tym z życiem palestyńskich cywilów, dlatego od początku izraelskiej ofensywy zginąć miało już ponad 9 tysięcy osób.

Jak widać, władze w Tel Awiwie nie przejmują się również losem dziennikarzy, nawet tych pracujących dla zachodnich agencji informacyjnych. Biuro AFP w Gazie zostało więc trafione rakietą, niszcząc jedną ze ścian budynku i znajdujący się na nim zbiornik z wodą.

Francuzi zarejestrowali moment izraelskiego ataku kamerą nadającą 24 godziny na dobę, a także zamieścili zdjęcia pokazujące skalę zniszczeń w 11-piętowym budynku. Siły Obronne Izraela mimo tych dowodów zaprzeczają jednak bombardowaniu biura AFP.

Władze agencji stanowczo potępiły ostrzał rakietowy swojego biura w Gazie. Podkreśliły, że w innych warunkach nie obyłoby się bez ofiar śmiertelnych, ale wcześniej ośmiu stałych pracowników AFP zostało ewakuowanych do południowej części palestyńskiej enklawy.

Podczas poprzedniego konfliktu z Hamasem, czyli w maju 2021 roku, Izraelczycy również zaatakowali budynek zajmowany przez pracowników mediów. Syjonistyczna armia twierdziła wówczas, że zniszczenie biur amerykańskiego Associated Press i katarskiej Al-Jazeery miało „uzasadnienie wywiadowcze”.

Na podstawie: AFP.com, Al-Monitor.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 11.11.2023 11:33

    Jak trzymasz wszystkie finanse świata w garści możesz robić WSZYSTKO i nikt ci nic nie będzie w stanie zrobić. Taka smutna prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.