Izrael stworzył autonomiczne drony pływające

Opublikowano: 18.02.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 242

Izraelska firma Israel Aerospace Industries ogłosiła sukces w stworzeniu nowego pływającego robota o nazwie Katana. Jest to w pełni autonomiczna jednostka pływająca zdolna do patrolowania wód przybrzeżnych i terytorialnych.

Katana IAI, to robot, który może pracować w dwóch trybach: zdalnego sterowania i pracy w pełni autonomicznej. Robot jest w stanie wykryć, zidentyfikować i sklasyfikować inne obiekty pływające. Ponadto dron jest w stanie kontynuować śledzenie celu i kierować się na przechwycenie.

Urządzenie wyposażone jest nie tylko w czujniki elektro-optyczne i sprzęt telekomunikacyjny, ale może być dodatkowo wyposażone w różne rodzaje broni. Dron posiada modułową konstrukcję i będzie go można łatwo konfigurować pod konkretne cele. Modułowa konstrukcja jest również dobra ze względu na możliwość szybkiej naprawy systemu. Według żydowskiej prasy Katana może być naprawiana nawet na morzu.

Rewolucja związana z automatyką i robotyką doprowadziła do tego, że obecnie w powietrzu, a wkrótce i na lądzie, dominującym środkiem prowadzenia walki będą roboty. Trudno się dziwić, że ten sam trend obserwuje się również w marynarce wojennej. Drony pływające budują również Amerykanie, ale oni stawiają raczej na podwodne patrole niż autonomiczne systemy pola walki i zdalnie sterowane statki zdolne do ich obsłużenia.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
danush
Użytkownik
danush

Jak dotąd największe sukcesy Izraela polegają na mordowaniu i gnębieniu ludzi oraz na wymyślaniu zmyślnych maszyn do zabijania.

W.W.
Użytkownik
W.W.

Uzbrajanie autonomicznych robotów źle nam wróży.
A to, jaką noszę banderę, nie ma znaczenia.

cetes
Użytkownik

@ danush

Tu się mylisz. Nie jak dotąd, ale jak zawsze!!!

Bowiem do tego sprowadza się teoria Żydów, jako narodu wybranego i podlegających im gojom.