Imigrant napastuje studentki. Uniwersytet obawia się… rasizmu

Opublikowano: 07.02.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2657

Przestępca seksualny od tygodni nęka kobiety na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie (FU), ale ofiary są namawiane, by nie powiadamiać policji z obawy przed rasizmem. Tak radzi zdominowany przez lewicę uniwersytecki Generalny Komitet Studentów (AStA), który w e-mailu rozesłanym do wszystkich inicjatyw studenckich i grup uniwersyteckich wzywa kobiety, by nie brnęły dalej w tę sprawę, jak donosi gazeta „Morgenpost”.

AStA troszczy się jednak nie tyle o dobro kobiet, ile raczej o dobro sprawcy, który według doniesień ma pochodzenie migracyjne. „Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że działania policji wobec osób dotkniętych rasizmem wiążą się generalnie ze zwiększonym ryzykiem doświadczenia przemocy ze strony policji” – cytuje Morgenpost list AStA, argumentując, że większość funkcjonariuszy „nie jest wystarczająco przeszkolona w radzeniu sobie z psychologicznie wyjątkowymi sytuacjami”.

Dalej w liście czytamy, że „dlatego takie zaangażowania często przez niepotrzebne użycie siły są eskalowane”. Dokument kończy się stwierdzeniem, że „troska jest tu oczywiście mniejsza o potencjalną ofiarę niż o sprawcę”.

Od kilku tygodni mężczyzna wielokrotnie molestował seksualnie kobiety, groził im i prześladował. W takim przypadku ofiary powinny zaalarmować służbę bezpieczeństwa uniwersytetu lub służbę psychiatrii społecznej, radzi AStA. Jednak ta ostatnia może zatrzymać osobę tylko za jej zgodą, a więc jest to sugestia mało pomocna. Pomimo interwencji, przestępca seksualny wydaje się odporny na wszelkie próby zmiany swojego postępowania. Miała się odbyć co najmniej jedna rozmowa między studentami a domniemanym przestępcą seksualnym, ale nie wykazał on żadnej woli zaprzestania nękania kobiet.

W reakcji na doniesienia medialne berlińska policja zatweetowała: „Każdy, kto jest w niebezpieczeństwie lub dotknięty czynem przestępczym, jest dotknięty lub dowiaduje się o sytuacji zagrożenia innych, powinien nie pozwolić, aby cokolwiek lub ktokolwiek powstrzymał Cię od działania. Zadzwońcie do nas. Wybierzcie numer alarmowy 110! Jesteśmy tu dla Was”.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Rmx.news
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.