Imigranci z Azji i Afryki zastępują Ukraińców

Opublikowano: 18.08.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2457

Według dziennika „Rzeczpospolita” coraz więcej Ukraińców przebywających dotąd w Polsce decyduje się na przeprowadzkę do Niemiec. Przedsiębiorcy znaleźli więc nowe źródło taniej siły roboczej, czyli imigrantów pochodzących z odległych państw Azji i Afryki. Hotele, restauracje i fabryki chętnie zatrudniają zwłaszcza pracowników z Indonezji, Tunezji czy Kenii.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych odnotował właśnie kolejny rekord liczby obcokrajowców zatrudnionych w polskich firmach. Pod koniec lipca na terenie naszego kraju przebywało 1,097 mln obywateli innych państw, gdy w czerwcu było to 1,094 mln. Chociaż zarejestrowanych w ZUS Ukraińców jest więcej, to ich odsetek zmalał w ciągu roku z 72 do 68,3 proc.

Mniejszy udział Ukraińców wśród ogólnej liczby imigrantów związany jest z dwoma czynnikami. Po pierwsze, z powodu wyższych zarobków i lepszych warunków pracy coraz chętniej wyjeżdżają oni do Niemiec, Kanady i Hiszpanii. Po drugie, do Polski pod rządami Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy napływają przybysze z najodleglejszych zakątków świata.

„Rzeczpospolita” zwraca uwagę na rosnącą populację imigrantów z Indonezji, Tunezji i Kenii. Azjaci, Arabowie i Tunezyjczycy znajdują zatrudnienie zwłaszcza w restauracjach, hotelach i fabrykach. W gazecie można przeczytać, że zajmują oni miejsce Polaków i Ukraińców, zwłaszcza w miejscach znajdujących się niedaleko granicy z Niemcami.

Na podstawie: Rp.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 18.08.2023 15:52

  No cóż. Pokolenie ,,Zetek,, myśli że może coś wymusić na pracodawcach. A tu kiszka…W rezultacie pozostaną bez pracy i na lodzie. ,,Chcą żyć a nie pracować za miskę ryżu,, Rzeczywistość szybko utemperuje ich oczekiwania. Ich zachowanie dobitnie pokazuje jak niewiele wiedzą o tym co się naprawdę dzieje…https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/pokolenie-z-na-rynku-pracy-chcemy-zyc-a-nie-pracowac-za-najnizsza-krajowa/lb85dtp,2b83378a

 2. JedynaDroga 18.08.2023 16:12

  Nie zgadzam się, przynajmniej w części. Moja wypowiedź jest sformułowana pod kątem systemu w którym egzystujemy, bez komentowania na temat jego sprawiedliwości oraz bez kontekstu nadchodzących wydarzeń.

  Po pierwsze Polska wyludnia się w błyskawicznym tempie, kolejne pokolenia przejmują spadki po rodzicach, często całkiem pokaźne.

  Rodzicie tych pociech którzy dorobili się po 89 na transformacji ustrojowej ( w tej dyskusji nie będziemy wspominać w jaki sposób ) będą przekazywać swoje interesy dzieciom.

  Jeżeli przeanalizujemy dostępne dane GUS to wychodzi , że grube miliony Polaków są totalnie wyłączeni z oficjalnych statystyk, w jaki sposób utrzymują się ?

  Gorzka prawda ; Ci którzy żyją dostatnie ( nie na kredyt ) zdecydowanej większości siedzą cicho. Jedynie tzw. nowobogaccy oraz osoby żyjące na kreskę mają tendencję po przechwalania się swoim stanem posiadania.

  Kult pracy to wynalazek rodem z komunistycznej Rosji.

  Pokolenie Z poradzi sobie, widocznie prowadzą na tyle dostatnie życie, że mogą sobie pozwolić na pewne zachowania.

 3. replikant3d 18.08.2023 18:54

  JedynaDroga, dlatego rządzący już szykują ustawy które uniemożliwią dziedziczenie. Najpierw usuną dziedziczenie ustawowe, ( co globaliści wprost na to wskazują) a potem testamentowe. Już teraz są uchwalane przepisy które spowodują nawet niopłacalność dziedziczenia majątku. Na razie sobie radzą. Ale to zostanie ukrócone. ,,Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy,, Do tego dążą. I ,,zetki,, nie będą wyjątkiem…Po prostu będą ,,nanstępni,, w kolejce do ,,golenia,,…i w tym kontekście pisałem o nich i ich oczekiwaniach.

 4. JedynaDroga 18.08.2023 19:54

  Zgadzam się z tobą, ale wracając do tematu pokolenia Z to współczuję dorastającej młodzieży oraz dzisiejszym dwudziestolatkom.
  Zobacz tylko w jakim bagnie ideologicznym muszą się babrać – napływ LGBT, picpandemia, zamykanie szkół, nauczanie zdalne, ukranizacja Polski, powszechna digitalizacja życia itd. To nie jest ich wina, że muszą odnaleźć się w otaczającej
  rzeczywistości.

  To rodzice powinni wyczulić swoje pociechy na pewne zagrożenia. Jeżeli ktoś miał na tyle silne wzorce wokół siebie , dzięki którym otworzył oczy szeroko na świat – gratuluję.

  Co do ostatniej części twojej wypowiedzi – wszystkich nas to czeka, pokolenie z, x , alfa, omega także. Kto ma poprowadzić młodzież przez te mroczne czasy ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.