IBM i Twitter wspólnie przeanalizują internautów

Opublikowano: 31.10.2014 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 617

IBM i Twitter poinformowały o podpisaniu porozumienia, którego celem jest prowadzenie dogłębnej analizy wpisów pozostawianych na Twitterze przez internautów. Firmy mają nadzieję, że dzięki temu możliwe będzie lepsze poznanie i zrozumienie użytkowników Twittera oraz różnego typu światowych trendów, gospodarczych, społecznych i politycznych.

Twitter dysponuje olbrzymią aktualizowaną na bieżąco bazą danych. Ze swoimi 300 milionami użytkowników jest w pewnej mierze „pulsem planety”. Ze swojej strony IBM ma olbrzymie doświadczenie w analizie dużej ilości danych i budowie chmur obliczeniowych. IBM zaoferuje Twitterowi usługi analityczne, w tym te oferowane przez IBM Watson Analytics. Przedsiębiorcy i programiści będą mogli zintegrować wyniki analiz Twittera z chmurą analityczną Watson Developer Cloud.

IBM i Twitter mają zamiar stworzyć też liczne aplikacje dla przedsiębiorstw. Ich zadaniem będzie pomoc w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Wydział analiz biznesowych IBM-a, Global Business Services, będzie miał bezpośredni dostęp do danych Twittera. IBM i Twitter będą rozwijały też rozwiązania dla konkretnych gałęzi gospodarki – bankowości, handlu detalicznego, transportu czy przemysłu turystycznego.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: CDRinfo
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ven0m 03.11.2014 09:26

    A do kogo należy IBM ? ……

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.