Hakerzy wykradli dane DNA milionów klientów 23 and Me

Opublikowano: 07.12.2023 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2650

Po początkowym twierdzeniu, że hakerzy uzyskali dostęp do danych osobowych 14 000 klientów, firma 23 and Me, zajmująca się testami genetycznymi, przyznaje teraz, że liczba wykradzionych danych użytkowników jest w rzeczywistości znacznie wyższa i wynosi 6,9 miliona. Stanowi to prawie połowę ich bazy klientów, która wynosi łącznie 14 milionów.

Według oświadczenia firmy naruszenie dotknęło 5,5 miliona użytkowników 23andMe, którzy włączyli funkcję DNA Relatives, która pozwala na dopasowywanie członków do osób o podobnej budowie genetycznej. W międzyczasie uzyskano dostęp do drzew genealogicznych kolejnych 1,4 miliona osób.

Oprócz zbierania DNA od ludzi firma na masową skalę oszukuje klientów. Poniżej film o jaszczurce, która po badaniu DNA okazała się w 50% Żydem.

Problemy z bezpieczeństwem witryny sięgają co najmniej października, kiedy potwierdzono, że informacje należące do jej użytkowników są sprzedawane w dark webie. Wkrótce potem ogłoszono, że badane są twierdzenia hakerów, że wyciekły 4 miliony profili genetycznych niektórych z najbogatszych osób w USA i Europie Zachodniej.

Aby udowodnić, że włamano się na konta, jeden z hakerów opublikował dane miliona użytkowników pochodzenia żydowskiego aszkenazyjskiego i 100 000 użytkowników z Chin.

Niektóre dane ujawnione w ostatnim ataku obejmowały nazwiska, ilość DNA współdzielonego z innymi użytkownikami, raporty dotyczące przodków, przewidywane relacje ludzi z innymi ludźmi, miejsca urodzenia przodków, zdjęcia profilowe, informacje o rodzinie, nazwiska oraz lokalizacje, które sami podali.

Firma twierdzi, że jest obecnie w trakcie powiadamiania wszystkich użytkowników dotkniętych atakiem. Wydali także ostrzeżenia dla swoich użytkowników, aby tworzyli nowe hasła. Ponadto wdrożyli uwierzytelnianie dwuetapowe dla wszystkich użytkowników; w przeszłości ten dodatkowy środek bezpieczeństwa był opcjonalny.

Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 07.12.2023 17:13

    Hakerzy działali na czyjeś zlecenie. Prawdopodobnie jakieś tajne laboratorium globalistów może pracować nad bronią biogeniczną, a do tego potrzebne są ogromne ilości profili DNA. Kiedyś stworzenie takiej broni genetycznej było nierealne, bo nie istniała odpowiednia technologia. Teraz jest AI więc jest to wykonalne.

  2. JedynaDroga 07.12.2023 17:14

    Gadzie DNA- to akurat wyszło im doskonale.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.