Grypa zbiera śmiertelne żniwo w Czechach

Opublikowano: 01.02.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1452

W Republice Czeskiej szerzy się epidemia grypy, na każde 100 tysięcy obywateli zarejestrowanych jest 1865 pacjentów, powiedziała w piątek dziennikarzom szefowa służby higieny republiki Eva Gottvaldova.

„Według Państwowego Instytutu Zdrowia epidemia grypy rozprzestrzeniła się w całej republice. Zasadniczo dominuje wirus grypy typu A. Na każde 100 tysięcy obywateli rejestrowanych jest 1865 pacjentów, w tym głównie dzieci i osoby starsze. Z powodu komplikacji związanych z grypą, 12 osób już zmarło. W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba zachorowań wzrosła o prawie jedną trzecią” – powiedziała Gottvaldova.

Szef służby higieny zwrócił się do współobywateli z prośbą, aby nie wychodzili z domu, gdy wykryją u siebie objawy grypy, aby nie zarazić innych. W związku z epidemią grypy w wielu szpitalach wprowadzono zakaz wizyt, a niektóre placówki dziecięce są zamknięte. Według Czeskiej Służby Higieny zachorowania na grypę w różnym stopniu ogarnęły większość krajów europejskich. Przeważa grypa typu A, ale krążą również podtypy grypy A/H1N1pdm, A/H3N2 i B/Viktoria.

Źródło: pl.SputnikNews.com


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 01.02.2020 14:49

    Jak oni napisali na 100 000 obywateli 1865 zachorowalo na te grype gdzie umarlo 12 osob…..
    teraz wypadalo by porownac statystyki do chinskiej grypy..i wysunac wnioski ktora grypa jest gorsza.
    ja nawet juz mam nazwe dla tych 2 gryp..jedna to cheska druga to chinska grypa…..
    aaaaaajjjjjjjjaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjj……ale bedzie wielka kada azeby ten motlok zaszczepic tak azeby go bylo mniej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.