Grób Pański zamknięty z powodu roszczeń Izraela

Opublikowano: 27.02.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 477

Jerozolimskie wspólnoty chrześcijańskie zdecydowały się na zamknięcie Bazyliki Grobu Świętego, aby tym samym zaprotestować przeciwko działaniom lokalnych żydowskich władz, które zdaniem Kościołów prześladują chrześcijan w Ziemi Świętej. Strona izraelska w ostatnim czasie cofnęła bowiem zwolnienie wyznawców Chrystusa z podatków gminnych, a więc przywilej przyznany jeszcze przez Imperium Osmańskie, po czym zablokował rachunki bieżące Kościołów w celu odzyskania należności.

Zamknięcie Bazyliki Grobu Świętego, czyli jednego z najważniejszych miejsc dla chrześcijan, jest wydarzeniem bezprecedensowym w tym stuleciu, podobnie zresztą jak działania syjonistycznych polityków. Władze Jerozolimy zdecydowały się bowiem na cofnięcie przywileju, który został nadany opiekującym się tym miejscem katolikom i prawosławnym jeszcze przez władze islamskiego przecież Imperium Osmańskiego, co mocno uderza w retorykę chrześcijańskich obrońców Izraela jako „ostoi naszej cywilizacji” na Bliskim Wschodzie.

Reakcja wspólnot chrześcijańskich w Ziemi Świętej jest odpowiedzią na agresywną politykę jerozolimskiego samorządu, który domaga się obecnie blisko 186 milionów dolarów z racji podatków od nieruchomości posiadanych przez Kościoły na terenie miasta, przy czym same miejsca kultu mają pozostać zwolnione z podobnych danin. Nieprzypadkowo zresztą żądania pojawiły się w czasie, gdy Jerozolima ma problemy z niedoborami budżetowymi i rosnącym zadłużeniem.

Władze miasta twierdzą, że szanują każdy z działających w nim Kościołów oraz akceptują zasady wolności religijnej, ale nie chcą tolerować sytuacji, w której wspólnoty nie płacą podatków od hoteli i przedsiębiorstw ulokowanych w nieruchomościach należących do Kościołów chrześcijańskich. Z tego powodu zdecydowano się na blokadę rachunków tych instytucji, aby możliwe było pobranie od nich egzekwowanych właśnie należności.

Na podstawie: Christianitytoday.com, Christiantoday.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 27.02.2018 18:31

    ” jeszcze przez władze islamskiego przecież Imperium Osmańskiego” – słowo klucz przecież.

    Przecież wiadomo że innowiercy w krajach muzułmańskich mają, a przynajmniej mieli w czasie Kalifatu najlepsze warunki do życia, wiary i nie tylko spośród wszystkich innowioerców we wszystkich imperiach.
    Ale historia niewygodna znana być nie musi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.