Google będzie przewidywało twoją… śmierć!

Opublikowano: 08.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 419

Sztuczna inteligencja nie jest już tylko tematem pojawiającym się w książkach i filmach o tematyce science-fiction. Algorytmy stają się coraz bardziej inteligentne dzięki rozwojowi technologii. Google stworzył algorytm przewidujący śmierć!

Narzędzie od technologicznego giganta zostało stworzone przy wykorzystaniu metody deep learning potrafi oszacować śmiertelność pacjentów. W tym celu wykorzystuje ogromne ilości danych zapisywanych w bazach szpitalnych. Potrafi też obrobić 46 mld (!) pojedynczych danych medycznych, które dotyczą 216 tys. pacjentów z zaledwie dwóch szpitali. Dzięki temu może oszacować ile pacjent powinien spędzić czasu w szpitalu oraz jakie jest ryzyko jego ponownego pojawienia się w szpitalu z tą samą chorobą.

Algorytm Google’a potrafi też w niektórych przypadkach prawdopodobieństwo zgonu pacjenta. Narzędzie znacznie upraszcza i przyspiesza dotychczasowy sposób opracowywania cyfrowych danych o pacjentach, ponieważ obecnie zestawienia trzeba robić ręcznie, co jest czasochłonne.

Wyniki tradycyjnej metody przewidywania oraz sztucznej inteligencji porównano i co ciekawe okazało się, że te drugie są o 10 proc. bardziej trafne i skuteczne w ocenie śmiertelności pacjentów. Podobne wyniki były w przypadku czasu jaki pacjent musi spędzić w szpitalu. Z kolei wyniki nie różniły się w w kwestii potencjalnego powrotu do szpitala.

Analitycy i eksperci szacują, że w ciągu najbliższych kilku lat wydatki na wdrożenie sztucznej inteligencji wzrosną do 200 mld dolarów. Głównym czynnikiem jest oczywiście rozwój oraz stale rosnąca liczba danych, które trzeba jakoś przetwarzać. W sztuczną inteligencję będą inwestować przedsiębiorstwa z różnych branż: od bankowości, przez handel, przemysł przetwórczy, transportowy po służbę zdrowia właśnie.

Czy więc możliwe jest, aby w przyszłości zaczęli na leczyć komputerowi lekarze? Z pewnością takie pomysły chodzą po głowach specjalistów z Google’a i pokazując wspomniany algorytm stawiają już pierwsze kroki w osiągnięciu takiego celu. Patrząc się na tempo rozwoju można śmiało stwierdzić, że cyfrowi lekarze mogą pojawić się w ciągu najbliższego półwiecza, choć są na razie tylko szacunki.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Niech lepiej przepowiada numerki w Totka.

Radek
Użytkownik
Radek

W razie czego będzie też powiązany z dyspenserem i dozowaniem lekarstw. Wtedy już przewidywanie osiągnie 95% poprawności.

polach
Użytkownik
polach

Aha czyli algorytm Googla jest po to aby zwiększyć zyski farmacji oraz przyśpieszyć, usprawnić depopulację…bo “ręczne” jej wprowadzanie jest zbyt czasochłonne.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Zostanie sztuczna inteligencja , tam gdzie niema człowieczeństwa.Zapomniał człowiek po co to tworzył ,i co komu ma służyć? Era terminatora , to zagłada ludzi ! Zaczynając od dronów bojowych ,do egzekucji.