Frustracja w „nowej” TVP

Opublikowano: 02.03.2024 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1771

„Witaliśmy zmianę władzy w firmie z radością i nadzieją. Dziś większość z nas traci zaufanie do nowego kierownictwa. Zwalniają nas jak popadło, o niczym nie informują, przestają płacić faktury, traktują nas przedmiotowo” – pisze o nastrojach w „nowej” TVP Janusz Daszczyński, były prezes Telewizji Polskiej.

Choć zamieszanie wokół mediów reżimowych, brawurowo przejętych przez nową władzę, nieco ucichło, to nie znaczy, że nie piętrzą się problemy. Wciąż istnieją spory prawne, które finalnie przekładają się na pieniądze.

TVP, w której koszty są rozdmuchane do granic możliwości, ma problem z finansowaniem. Najpierw prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową, co odłożyło w czasie szansę na otrzymanie tzw. rekompensaty, a w praktyce dotacji z budżetu państwa. Z wypłaceniem pieniędzy nie spieszy się także, wciąż wierna PiS-owi, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Ta nie uznaje nowego kierownictwa i środki finansowe przekazała do depozytu sądowego.

Janusz Daszczyński, były prezes TVP, alarmuje, że atmosfera wewnątrz telewizji jest fatalna. Nowe władze ściągnęły mocne nazwiska z rynku medialnego, oferując znacznie większe pieniądze niż ich dotychczasowi pracodawcy. Problemem są teraz wypłaty. Opóźnienia odbijają się na sporej grupie pracowników. I nie chodzi tylko o dziennikarzy świecących twarzami na wizji, ale o wielu ludzi z działu produkcyjnego, bez którego nie byłoby telewizji.

„Drodzy, już nie mogę milczeć” – pisze na wstępie Daszczyński. I przytacza jedną z opinii z wewnątrz „nowej” TVP. „Witaliśmy zmianę władzy w firmie z radością i nadzieją. Dziś większość z nas traci zaufanie do nowego kierownictwa. Zwalniają nas jak popadło, o niczym nie informują, przestają płacić faktury, traktują nas przedmiotowo. Nie wiem ile osób myśli podobnie, ale nie jest to chyba opinia odosobniona. Wygląda na to, że koalicji wystarczy to, że skończyło się szczucie z anten. Reszta, czyli co i ile przetrwa z firmy w obecnym kształcie, jest bez znaczenia” – przytacza wypowiedź Daszczyński.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. andi170 02.03.2024 22:59

  Niestety po PO-KO niczego dobrego nie można się było spodziewać chcieli reżimówkę to mają a tłuste koty kasy POtrzebują!!!😂😂😂😂

 2. Stary Kulas 04.03.2024 09:31

  Zaraz, zaraz! Tylko ja pamiętam o tym, że TVP jest oficjalnie postawiona w stan likwidacji?
  (https://www.pb.pl/minister-kultury-oglosil-postawienie-w-stan-likwidacji-tvp-polskiego-radia-i-pap-1204245)
  Skoro jest w stanie likwidacji to normalnym jest zwalnianie pracowników i sprzedaż majątku na potrzeby pokrycia zobowiązań finansowych.

 3. MasaKalambura 04.03.2024 10:46

  TVP ma również nielegalne władze. Bo sąd nie potwierdził zmian. Pełne bezprawie poparte w EU…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.