Francja zamyka meczety i szkoły związane z islamistami

Opublikowano: 19.11.2019 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2649

Francuski rząd zamknął zaangażowane w szerzenie islamistycznej ideologii meczety, szkoły i stowarzyszenia w piętnastu dzielnicach w całym kraju.

Minister spraw wewnętrznych Laurent Nuñez ogłosił zamknięcie dwunastu miejsc kultu, trzech szkół i dziewięciu stowarzyszeń powiązanych z radykalnym islamizmem. „Walczymy z politycznym islamem, który sugeruje, że prawo Boga jest ważniejsze niż prawo Republiki”, powiedział Nuñez w rozmowie z francuskimi mediami. Minister dodał, że jego zdaniem nie należy łączyć politycznego islamu z islamem jako religią.

Nuñez wspomniał, że lokale zostały zamknięte w piętnastu różnych dzielnicach, ale nie wskazał, których konkretnie akcja dotyczyła. Przedsięwzięcie jest częścią Narodowego Planu Zapobiegania Radykalizacji.

W kwietniu tego roku prezydent Emmanuel Macron obiecał, że zajmie się problemem politycznego islamu w drugiej połowie swojej pięcioletniej kadencji. Macron powiedział wtedy, że „zasada świeckości daje możliwość wiary w Boga oraz jej braku (…) i nie pozwala narzucać społeczeństwu konkretnej religii lub odchodzić w tym celu od praw Republiki”. Prezydent dodał, że „gdy mówimy o zasadzie świeckości, nie mówimy tak naprawdę o niej, lecz o komunitaryzmie, który zagościł w niektórych dzielnicach oraz o politycznym islamie, który chce odłączyć się od naszej Republiki”.

Według Hakima el Karouiego, eksperta ds. islamu z Montaigne Institute, we francuskich kręgach islamskich intelektualistów szerzą się radykalne islamistyczne ideologie, takie jak salafizm. Karoui, który w ubiegłym roku przygotował dla prezydenta Francji raport na ten temat, zwrócił uwagę na wzrost zagranicznych wpływów z krajów takich, jak Turcja i Arabia Saudyjska, które jego zdaniem finansują meczety i imamów promujących bardziej fundamentalistyczne i radykalne nurty islamu.

Autorstwo: Bohun
Na podstawie: LeParisien.fr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.