Falun Gong na tradycyjnym bazarze w Trnavie

Opublikowano: 06.11.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 733

Praktykujący Falun Gong wzięli udział w tradycyjnym bazarze „Trnavsky Rinek” na starych ulicach Trnavy 14 października. Różnorodność stoisk, w tym z produktami spożywczymi, napojami oraz ręcznie robionymi wyrobami, była uzupełniona przez stoisko Falun Dafa (znany również jako Falun Gong), gdzie praktykujący przedstawiali tradycyjny chiński system medytacji. Zwiedzający mieli także możliwość podpisania petycji wzywającej do zakończenia 18-letnich prześladowań tej praktyki w Chinach.

Wielu ludzi brało materiały, a następnie przystawali aby porozmawiać z praktykującymi lub podpisać petycję. Wielu z nich słyszało wcześniej o Falun Dafa, więc szło bezpośrednio do stolika z petycją i podpisywało. Szczególną uwagę dzieci zwracały ręcznie robione kwiaty lotosu i cieszyły się z możliwości nauczenia się jak je składać.

Pewien starszy mężczyzna, który już wiedział o prześladowaniach, zatrzymał się przy stoisku i oprócz podpisania petycji, chciał dowiedzieć się więcej o przyczynach prześladowań. Przedstawił również swoje sugestie, które mogłyby doprowadzić do ich zakończenia.

Pewien młody człowiek chciał dowiedzieć się więcej o Falun Dafa i powiedział, że planuje odwiedzić strony internetowe zawarte w broszurce.

Pod koniec dnia, młody sprzedawca z innego stoiska podszedł i powiedział, że chciał podpisać petycję, ale nie mógł wyrwać się ze swojego stoiska. Był zadowolony, że w końcu mu się to udało.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.clearharmony.net, WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.