„Facebook” zakazuje nienawiści w reklamach

Opublikowano: 28.06.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 277

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, powiedział w piątek, że firma zakazuje mowy nienawiści w reklamach zamieszczanych w sieci społecznościowej, a także będzie oznaczać publikacje, które mogą być godne uwagi i mogą być cenne dla interesu publicznego, ale naruszają politykę firmy.

„Rozszerzamy nasze zasady reklamowe, aby zabraniać twierdzeń, że osoby określonej rasy, pochodzenia etnicznego, narodowości, przekonań religijnych, kasty, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej lub statusu imigracyjnego stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia lub egzystencji innych osób” – napisał Zuckerberg na „Facebooku”.

Facebook rozszerza również swoją politykę, aby lepiej chronić migrantów, uchodźców i osoby ubiegające się o azyl przed reklamami, które mówią, że są gorsi od innych grup ludzi lub okazują im pogardę i obrzydzenie.

Zuckerberg zwrócił również uwagę, że czasami Facebook nie usuwa treści naruszających zasady mediów społecznościowych, jeśli wartość dla interesów publicznych przewyższa ryzyko szkody.

„Często oglądanie tego, co mówią politycy, leży w interesie publicznym, i podobnie jak media, które informują o tym, co powiedzą politycy, uważamy, że ludzie powinni móc to zobaczyć na naszych platformach. Wkrótce zaczniemy zaznaczać niektóre treści, których nie usuwamy, ponieważ zasługują na uwagę, a ludzie będą mogli zobaczyć, kiedy to nastąpi” – napisał.

Wcześniej Narodowe Stowarzyszenie na Rzecz Postępu Ludności Kolorowej (NAACP), Organizacja Ochrony Praw Obywatelskich Color of Change, United States Anti-Defamation League (ADL) i inni obrońcy praw człowieka wezwali firmy do zaprzestania publikowania reklam na Facebooku w lipcu, aby zaprotestować przeciwko braku regulacji takich treści.

W piątek firma North Face ogłosiła, że nie będzie publikować reklam na Facebooku z powodu „postów z nienawiścią, przemocą i rasizmem” w sieci społecznościowej. Później jeden z największych amerykańskich operatorów telekomunikacyjnych Verizon Communications Inc dołączył do bojkotu, porzucając reklamy na Facebooku i Instagramie. Podobne oświadczenie złożyła firma Unilever.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

A ja na podstawie tego, co pisał pan Henry Ford twierdzę, że 100 najbogatszych osób na świecie stanowi zagrożenie “dla bezpieczeństwa, zdrowia lub egzystencji innych osób”

Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

kozik A ja od siebie dorzucam żeby depopulację głoszoną przez jednego z nich zacząć od tych 100 …