Dziwna postać na szczycie Notre Dame przed pożarem

Opublikowano: 20.04.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1031

15 kwietnia 2019 doszło do wydarzenia, które na trwałe zapisało się w historii świata i Europy. Po wybuchu pożaru katedry Notre Dame informowano, że doszło do niego najprawdopodobniej w trakcie prowadzonych w świątyni prac renowacyjnych.

Pożar początkowo objął iglicę i dach nawy poprzecznej, a następnie rozszerzył się na cały dach świątyni. Iglica zawaliła się i spłonęła. Do północy pożar udało się opanować na tyle, że strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone.

Pożar Notre Dame ma wiele pytań bez odpowiedzi, w tym jedno podstawowe – jaka była przyczyna pożaru? W czwartek anonimowy przedstawiciel francuskiej policji przedstawił prawdopodobną przyczynę pożaru katedry.

Francuscy śledczy uważają, że przyczyna pożaru paryskiej katedry Notre Dame to prawdopodobnie zwarcie elektryczne – powiedział w czwartek chcący zachować anonimowość przedstawiciel francuskiej policji, cytowany przez Associated Press. Rozmówca agencji dodał, że na razie śledczy ze względów bezpieczeństwa nie pozwolili na rozpoczęcie prac w katedrze i przeszukiwanie gruzu.

Tuż po tym, jak zakończył się pożar katedry Notre Dame zaczęto analizować wszystkie zapisy kamer miejskich Paryża, które są skierowane na katedrę Notre Dame. W ten sposób znaleziono zadziwiający fragment zapisu jednej z kamer, na którym widać postać z jasną czapeczką na głowie, która przechadza się na samym szczycie katedry (dokładnie tam, gdzie 1,5 godziny później wybuchł pożar).

Na nagraniu zarejestrowanym przez kamerę na wieży Montparnasse w Paryżu widać wyraźnie tajemniczą postać, która znajdowała się w rejonie iglicy Notre Dame. Ale to nie wszystko – internauci zauważyli, że w pewnym momencie pojawiają się jakieś dziwne… błyski światła! Nagranie zostało zarejestrowane półtorej godziny przed wybuchem pożaru.

Film z „tajemniczą postacią na zapisie wideo na 1,5 godziny przed wybuchem pożaru” pojawił się w mediach społecznościowych.

Oto zdjęcie z zapisu tej kamery na chwilę przed błyskiem.

Poniżej klatki pokazujące postać już w trakcie pożaru, ale znajdującą się o wiele niżej.

Przeczytaliśmy komentarze. Francuzi przedstawiają kilka hipotez. Pojawiły się podejrzenia, że albo jest to jeden z księży, który akurat tego dnia postanowił sobie zrobić „wycieczkę na samej górze katedry”, albo jest to ktoś z ekipy remontowej (ci jednak zapewniają, że nie były prowadzone prace o tej godzinie i nikogo tam nie było) lub jest to terrorysta, który podpalił katedrę.

Zespół projektu “Otwarte Niebo” zastosował do klatek z filmu drugiego (nagranego w trakcie pożaru) specjalne oprogramowanie wyostrzające, które normalnie stosowane jest do zdjęć UFO. Według członków projektu postać (na jednej z klatek filmu) odwraca się w stronę kamery. Oto efekty pracy oprogramowania.

Co o tym myślicie?

Źródło: Nautilus.org.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 20.04.2019 15:31

    “Czy autor wie, że za rozpowszechnianie Fake News grozi odpowiedzialność karna?” Dziwny argument. Jakoś TVN, TVP, BBC, CNN i dalsze nie odpowiadają przed społeczeństwem za szerzenie nieprawdy. “Fake news” to kolejne pojęcie, które jest niesprecyzowane aby mogło służyć do zamykania ust przeciwnikom politycznym. Podobnie jak “mowa nienawiści”, “ksenofobia” i jeszcze kilka innych terminów.

  2. kuralol 20.04.2019 20:44

    Były wcześniej próby podpalenia tej katedry. Nawet w jednej sprawie zapadł wyrok skazujący. To rusztowanie stało się ”zaproszeniem” dla każdego wariata.

    A teraz ciekawostki ”Notre Dame” – znaczy Nasza Pani. Templariusze przywieźli jej kult ze sobą ze wschodu. Prawdopodobnie Nasza Pani to jakaś energia matriarchalna. To co mamy obecnie jest całkowitym wypaczeniem energii kobiecych. Kobiety zostały przyuczone do pracy poza domem dla obcego systemu, a nie dla swoich dzieci. Dzieci Ziemi. Dlatego podpalenie Naszej Pani – (Aryjskiej w domyśle bo przecież Ariowie mieli królowe to był matriarchat.) – to kolejny pustynno koczowniczy cios w równowagę energetyczną na tej palniecie. Zobaczcie ludzie; u patriarchalnych koczowników kobieta jest jak koza czy krowa, handlują nimi do dziś. Zobaczcie jak narody wybrane trzymają krótko swoje kobiety. Za tą wschodnią wiedzę podważającą ”monoteistycznego pana na chmurce” przecież spalili Templariuszy oskarżając o wszelkie bezeceństwa. Jacques de Molay palił się na stosie na placu tuż przed swoją katedrą Notre Dame. Kuriozalne jest to że fragmenty wiedzy Templariuszy prawdopodobnie zachowali … Indianie ameryki środkowej. Swego czasu z Atouguia da Baleja portu w okolicach Tomar wypłynęła flota, która już więcej nie powróciła do Europy. W tym samym czasie gdy Templariusze znikają, na arenie międzynarodowej pojawiają się ich pracownicy budowlani… masoni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.