Do granicy z USA dotarli autokarami pierwsi migranci

Opublikowano: 16.11.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Fala emigrantów z krajów Ameryki Środkowej zbliża się do Stanów Zjednoczonych. Pierwsza grupa, licząca około 400 osób, dojechała autokarami do meksykańskiego miasta Tijuana, lecz w kolejnych dniach spodziewany jest przyjazd kilku tysięcy ludzi.

Migranci z Ameryki Środkowej pokonali trasę o długości ponad 4300 km w ciągu jednego miesiąca i zaczynają gromadzić się przy południowej granicy Stanów Zjednoczonych. „Karawana” początkowo szła pieszo, lecz po wkroczeniu do Meksyku, migrantów zaczęto przewozić autokarami. Na nic zdały się groźby Donalda Trumpa o ograniczeniu lub wstrzymaniu pomocy finansowej dla państw, które nie zatrzymają tego ruchu migracyjnego.

Stany Zjednoczone od dłuższego czasu przygotowywały się na „inwazję” – wzmocniono granicę i rozstawiono wojsko. Trump wydał również dekret, który przez 90 dni uniemożliwia składanie wniosków o azyl imigrantom, przekraczającym południową granicę USA. To oznacza, że amerykańska policja i wojsko nie mają zamiaru przepuszczać ludzi przez granicę.

W środę, Sekretarz Obrony James Mattis powiedział żołnierzom stacjonującym na granicy, że mają do wykonania „niekonwencjonalną misję” i polecił im, aby skupili się na zadaniach i ignorowali doniesienia mediów. Misja ta będzie prawdopodobnie dotyczyła zatrzymania wspomnianej przez Trumpa „inwazji”, a jeśli migranci staną się agresywni, z pewnością dojdzie do użycia siły i kto wie, czy nie zostanie użyta broń palna.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NYTimes.com, WashingtonPost.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Imigranci z biednych krajów Ameryki Południowej przeszli 4300 km w miesiąc? Pomijając Meksyk to
wojsko maszerujące 50 km dziennie przez miesiąc pokona 1500 km, a karawana z dziećmi?