Dlaczego PiS prowokuje odebranie mu władzy?

Opublikowano: 31.10.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2274

Prawdopodobnie chodzi o oddanie władzy. Tak jest! Kaczyński całą tę zadymę wywołał po to, żeby oddać władzę, najlepiej właśnie jak najbardziej radykalnym „lewakom”, w najgorszym razie komukolwiek innemu. W ten sposób wykonał ruch wyprzedzający, który może go uchronić na przykład przed losem innego dyktatora, tego z Rumunii. Absurdalne? Bynajmniej. Z powodu całej tej „pandemii” polska gospodarka leży i kwiczy. Ale tak naprawdę leży. Ludzie nie mogą prowadzić normalnych biznesów, jak prowadzą, to w większości mają straty. Innu potracili pracę, konsumpcja maleje i tak, z powodu debilnych „obostrzeń”.

I wszystko to się na siebie bardzo ładnie nakłada. Jedni boją się chodzić do sklepów, bo „wirus”, inni nie mają ochoty oglądać współobywateli w idiotycznych maseczkach. Jeszcze inni nie mają kasy, bo właśnie stracili robotę. Jeśli firmy i ludzie nie zarabiają, to „rząd” tym bardziej, bo on nie ma żadnych „własnych” pieniędzy. Ma tylko te, które nakradnie firmom i ludziom. Z początku Kaczyński zdecydował się „poświęcić” banki i za pomocą swojego sługusa z NBP zafundował im miliardowe straty. Później kazał mu dodrukować jeszcze trochę pieniędzy, ale to już przestaje działać. I dalej zrobi się jeszcze większy syf, bo zaraz zabraknie środków na emerytury, edukację, szpitale, urzędników, na wszystko. Trzeba będzie wybierać, komu zabrać a gdzie nie zabierze, tam gorsza zadyma.

Powstaje piękny paradoks. Z jednej strony Kaczyński ma świadomość, że to już koniec. Że będzie tylko gorzej i trwanie przy władzy w najgorszym razie może go zaprowadzić nawet w okolice jakiegoś muru, latarni albo suchej gałęzi. Z drugiej nie może oddać władzy, bo wciąż ma gigantyczne poparcie. Tyle że jest to poparcie kupione za programy socjalne. Ono zniknie całkowicie nazajutrz po tym, kiedy ogłosi się ich wstrzymanie/anulowanie. A ogłosić będzie trzeba, bo nie ma kasy. Wtedy „gniew ludu” zrobiłby się naprawdę groźny. Więc on niczego anulować nie może i rozpisać nowych wyborów też nie.

Gdyby rozpisał nowe wybory, to prawdopodobnie by je… wygrał. I musiał zeżreć żabę do końca, dławiąc się nią. Dlatego teraz musi zrobić tak, żeby wejść do Sejmu z w miarę dużą liczbą posłów, ale bez przesady. Wtedy w obliczu niewyobrażalnego syfu i „gniewu ludu” stanie ktoś inny a prezes będzie chichotał, bezpiecznie ukryty w „ławach opozycji”. Cały czas mając swoich ludzi poutykanych w sądach, prokuraturach i innych „resortach siłowych”.

Autorstwo: Irfy
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 17, średnia ocena: 4,53 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Droga/drogi Irfy,
wytłumacz mi jedną rzecz, jaka partia , ugrupowanie polityczne, organizacja społeczna (ktokolwiek), będzie chciał przejąć władze w państwie w czasie takiego chaosu ekonomiczno-medyczno-społecznego???
Przejąć jak przejąć władze, wsiąść odpowiedzialność ???
Przejmując stery państwa w takim okresie, politycy nowo wybranej opcji politycznej mają dwukrotnie bardzie przerypane, ponieważ w teorii mają przyjść z nowymi świeżymi rozwiązaniami , które zostały wypracowane poprzez analizę błędów poprzedników, i co się stanie jak ich propozycje także spalą na panewce ???
A prawdopodobieństwo zawalenia sprawy jest bliskie 99% ponieważ jesteśmy słabym , małym państwem, uzależnionym od innych silnych sąsiadów, którzy tez sobie nie radzą.
I co najważniejsze , kryzys jak na razie do nas jeszcze nie przyszedł, ponieważ do tej pory kraj został zalany dodrukowanymi pieniędzmi, ludzie mieli możliwość odraczania rat kredytów, pożyczali kasę po rodzinie, topili zgromadzone oszczędności itd.

Nie zgodzę się z tezą stwierdzającą obowiązek zjedzenia żaby przez PIS-orów po wygranych nowo rozpisanych wyborach. Cała opozycja stanęłaby na rzęsach, aby jak najbardziej przegrać wybory i oddalić od siebie widmo przejęcia odpowiedzialności kryzysu Plandemicznego. W takiej sytuacji PIS-iorki mieli by nową kartę przetargową w postaci : “popatrzycie, reszta tak krzyczy i narzeka, ale nie chce władzy, tylko My jesteśmy wystarczająco silni oraz odważni, aby walczyć o Polaków w tak trudnej ogólnoświatowej sytuacji politycznej ….. “.

Pozdrawiam.

Piron
Użytkownik
Piron

A ja proponuję się zjednoczyć (jako jeden z milionów wku…nych) i spuścić wpie…ol wszystkim (rządzącym oraz opozycji) po równo :D, wtedy rozterki autora artykułu rozwieją się jak “poranna mgła”.

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Mam “pomysła”
Niech zalegalizują i opodatkują rekreacyjne zielsko ,połatają dziury budżetowe a hordy protestujących zapalą blanta i wyluzują, rolnicy postawią szklarnie, obsieją hektary, zapomną o 5dla zwierząt, i wszyscy wyjdą na swoje.

realista
Użytkownik

to jest bardzo dobry plan! :D

tylko kogo będzie teraz stać na zioło?….. …

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

#realista
Kawał z Ciebie ch##@, ale chociaż w tej sprawie się dogadujemy, to co , fajka pokoju. Jeśli będzie legalnie to posadzisz sobie krzaka, niekoniecznie trzeba iść na łatwiznę, jeśli teraz kupujesz od osiedlowych sebixow to to też jest droga na skróty, posadź, pielegnuj, czekaj na zbiory, wtedy lepiej smakuje i prawie zero kosztów, jak masz ledowe oświetlenie. To tak jak z marchewką, najlepsza z własnego ogródka. A w sprawie ceny rynkowej zapewne zadziałałoby prawo konkurencji, i dodatkowo nie płaciłbyś za element ryzyka, myślisz że czemu nadal nie ma legalizacji? Układy mafijne na to nie pozwalają, uwierz mi znam temat od zaplecza. Cena spadłaby do poziomu paczki fajek.

realista
Użytkownik

z ciebie też niezła p!$&@, ale buszek leci! luv&peace!

a dlaczego to nielegalne? bo się wszystkim opłaca! iluż ludzi czerpie korzyści z nielegalności? nie da się zliczyć….. …

PS. spoczko, mam torbę ziaren ;)

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

No wiem wszyscy mi to mówią 😄to don,t worry, jakbys miał nadmiar to na wiosnę wrzucaj do mnie, mam za płotem niezamieszkałą posesję, zrobimy outdoor na miarę naszych polskich możliwości, ja tam zapasów nie gromadzę, palę a sobą wszystkie mosty, mam też zaje***ą dużą piwnice do dyspozycji, oficjalnie to fabryka butów, ale w końcu nie mam pseudo z d**y, to zobowiązuje😁

realista
Użytkownik

no to jesteśmy umówieni! ;D
indianie to wiedzieli co robią paląc te swoje fajki, co nie? uczyć się od nich powinniśmy….. …

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

(Naruszenie regulaminu – wulgarność. Admin)

realista
Użytkownik

(Odpowiedź na komentarz naruszający regulamin. Admin)

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

No i fajnie;)

realista
Użytkownik

Maurycy, czy mógłbyś dać jakiś materiał o skandalicznej wręcz manipulacji i kłamstwach, jakie mają miejsce w TVP INFO np. https://teleshow.wp.pl/wiadomosci-wytoczyly-ciezkie-dziala-tvp-straszy-widzow-6570879645903648a ?
w materiale z tego linku nie ma wszystkiego, bo było jeszcze o Szatanistach wspierających protest finansowo, był transparent częściowo zasłonięty z napisem “POPIERAM #PIEKŁO…”, było że pani organizator chce zabijać niepełnosprawne dzieci i że dostaje pieniądze ze zrzutki i jeszcze więcej bzdur.
to jest naprawdę szczyt, przynajmniej z mojej perspektywy, bo nie oglądałem wiadomości już od wielu lat….. …