Darmowe pigułki „dzień po” i legalizacja eutanazji we Francji

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 711

Prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Elisabeth Borne zapowiedzieli społeczne konsultacje oraz konwencję obywatelską w sprawie legalizacji eutanazji.

Według Bruno Ratailleau kwestia wprowadzenia jej do francuskiego ustawodawstwa jest przesądzona, a konwencja obywatelska jest tylko zasłoną dymną. Ratailleau zaznaczył przy tym, że jednym z powodów, dla których władza dąży do zmiany przepisów w kierunku legalizacji eutanazji jest niedofinansowanie opieki paliatywnej we Francji.

Tymczasem we wtorek 20 września rząd Francji przyjął przepisy zwiększające dostępność pigułek aborcyjnych. Szef resortu zdrowia Francji zdecydował, że za medykamenty zapłacą podatnicy, ponieważ pigułka „dzień po” ma być od teraz całkowicie bezpłatna.

Podpisana ustawa wzbudza jeszcze więcej kontrowersji niż dotychczasowe przepisy w tej sprawie. Według francuskiego ministra zdrowia szerszy dostęp do pigułek aborcyjnych ma sprzyjać wzmocnieniu ochrony kobiet.

Do tej pory z bezpłatnej aborcji farmakologicznej we Francji mogły skorzystać jedynie nastolatki i studentki do 26. roku życia. Pozostałe kobiety musiały za pigułki płacić. Ich cena wynosi od 3 do 20 euro. Teraz w ramach tzw. postępu Francja decyduje się rozdawać pigułki poronne za darmo wszystkim kobietom.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, PCh24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.