Czy USA mogą przestać naciskać Ukrainę, by zaatakowała Rosję?

Opublikowano: 06.04.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3295

24 marca prezydent Ukrainy Władimir Zełenski podpisał wypowiedzenie wojny Rosji. W dokumencie zatytułowanym Dekret prezydencki nr 117/2021 wspierany przez USA ukraiński przywódca zadeklarował, że oficjalną polityką Ukrainy jest odebranie Rosji Krymu.

Deklaracja, że ​​Ukraina odzyska Krym od Rosji, nastąpiła również po zapalnym i głupim oświadczeniu prezydenta Bidena, który stwierdził, że „Krym to Ukraina”. Sekretarz stanu USA Antony Blinken, który był głównym architektem popieranego przez USA zamachu stanu na Ukrainę w 2014 r., kontynuował podżeganie Ukraińców, obiecując pełne poparcie USA dla „integralności terytorialnej” Ukrainy.

Wielu Amerykanów zastanawia się, dlaczego nawet w połowie nie przejmują się integralnością terytorialną Stanów Zjednoczonych! Aby nie być gorszym, na początku tego miesiąca sekretarz obrony USA Lloyd Austin – który wcześniej zasiadał w zarządzie producenta rakiet Raytheon – zadzwonił do swojego odpowiednika na Ukrainie i obiecał „niezachwiane poparcie USA dla suwerenności Ukrainy”. Ponieważ Stany Zjednoczone uważają Krym za terytorium Ukrainy, jest to wyraźne zielone światło dla Kijowa do podjęcia działań militarnych.

Waszyngton również wysyła broń. W ostatnich tygodniach przybyło około 300 ton nowej broni, a kolejne są w drodze.

Jak można było oczekiwać, Moskwa odpowiedziała na dekret Zełenskiego i na coraz bardziej wojowniczą retorykę w Kijowie i Waszyngtonie, przesuwając wojska i inne środki wojskowe bliżej granicy z Ukrainą. Czy ktoś wątpi, że gdyby Stany Zjednoczone były w takiej samej sytuacji – na przykład, gdyby Chiny zainstalowały wrogi i agresywny rząd w Meksyku – Pentagon mógłby przenieść wojska w podobny sposób?

Jednak według działu medialnego kompleksu wojskowo-przemysłowo-kongresowo-medialnego Stanów Zjednoczonych ruchy wojsk rosyjskich nie są odpowiedzią na wyraźne groźby ze strony sąsiada, lecz są po prostu bardziej „rosyjską agresją”.

Zdeterminowani amerykańscy „eksperci” stojący za zamachem stanu w 2014 r. przeciwko wybranemu ukraińskiemu prezydentowi wrócili do władzy i są zdeterminowani, aby dokończyć zadanie – nawet jeśli oznacza to III wojnę światową! Wyraźne poparcie USA dla ambicji wojskowych Ukrainy w regionie jest czekiem in blanco dla Kijowa.

Ale jest to czek, który Kijów byłby mądry, starając się aby uniknąć wypłaty. W 1956 roku rząd USA wpompował na Węgry niekończącą się propagandę, obiecując militarne wsparcie dla powstania przeciwko sowieckim okupantom. Kiedy Węgrzy, wierząc kłamstwom Waszyngtonu, powstali, znaleźli się zupełnie sami i stanęli w obliczu sowieckiego odwetu. Pomimo okrutnej amerykańskiej propagandy, przynajmniej Eisenhower był na tyle mądry, aby zdać sobie sprawę, że nikt nie odniesie korzyści z wojny nuklearnej w Budapeszcie.

Dlaczego to nasza sprawa, czy Krym jest częścią Ukrainy czy Rosji?Dlaczego to nasza sprawa, skoro rosyjskojęzyczna ludność wschodniej Ukrainy woli być po sojuszu z Rosją?Dlaczego, jeśli o to chodzi, nieudowodnione zarzuty rosyjskiego wtrącania się w nasze wybory są naruszeniem „międzynarodowego porządku opartego na zasadach”, a faktyczny pucz przeciwko wybranemu ukraińskiemu rządowi, wspierany przez USA?

Widzimy politykę zagraniczną prowadzoną przez Raytheona i innych amerykańskich kontrahentów wojskowych poprzez wycięcia w rządach takich jak Austin i innych. Nieudolni „eksperci” polityki zagranicznej USA wierzą we własną propagandę na temat Rosji i są o krok od zabrania nas na wojnę o nią. Wygląda na to, że Amerykanie lunatykują przez to niebezpieczne pole minowe. Miejmy nadzieję, że wkrótce się obudzą, zanim wszyscy wylecimy w powietrze.

Autorstwo: Ron Paul
Źródło: Niepodległy.pl

O autorze

Ron Paul – amerykański polityk, który służył ponad dwie dekady jako przedstawiciel Teksasu w Kongresie USA, ubiegał się również o urząd prezydenta kandydując z ramienia Libertarian Party w 1988 roku, oraz jako kandydat Republican Party w 2008 i 2012 roku.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wolfman 06.04.2021 11:55

    Ja to dobrze czytam? Wypowiedzenie wojny?

  2. robi1906 06.04.2021 12:14

    Być może, 24 Marca w świat poszła informacja że Zeleński “zatwierdził strategię reintegracji „czasowo okupowanego” terytorium Autonomicznej Republiki Krym” a tak naprawdę to wypowiedział wojnę.

    Dobrze, że Maciak wrzucił info że od 2 tygodni banderowcy przemieszczają się pod Donbas, znowu by było że to Ruskie zaczęli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.