Chiny dokonują demograficznego ludobójstwa na Ujgurach

Opublikowano: 02.07.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 987

W Chinach znajdują się tzw. obozy reedukacyjne, w których przetrzymywani są Ujgurzy i inne mniejszości muzułmańskie. Obiekty te powstały w ramach deradykalizacji Sinciangu – regionu autonomicznego, w których muzułmanie stanowią większość. Okazuje się jednak, że władze Chin dokonują demograficznego ludobójstwa, zmuszając tamtejsze kobiety do sterylizacji, stosowania antykoncepcji i aborcji.

Raport opracowany przez Adriana Zenza, niemieckiego antropologa, który zajmuje się badaniem chińskich obozów reedukacyjnych, został opracowany na bazie oficjalnych danych, dokumentów politycznych oraz wywiadów przeprowadzonych z kobietami z mniejszości etnicznych w Sinciangu. Dokument głosi, że ujgurskie kobiety są zamykane w obozach, gdy odmawiają aborcji lub nie zgadzają się na antykoncepcję i sterylizacją, nawet gdy zgodnie z prawem mają mniej niż dwójką dzieci.

Stosowane przez Chiny praktyki mają na celu ograniczyć populację muzułmańskich Ujgurów i są bardzo skuteczne, na co wskazują oficjalne dane. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, współczynnik urodzeń w regionie Sinciang drastycznie zmniejszył się. W latach 2015-2018, w dwóch największych ujgurskich prefekturach wskaźnik urodzeń spadł nawet o 84%.

W Chinach od kilku dekad obowiązywała polityka jednego dziecka z niewielkimi wyjątkami. W 2015 roku oficjalnie została zniesiona, aby zwiększyć współczynnik urodzeń w kraju, jednak wygląda na to, że dla mniejszości etnicznych w Sinciangu nieoficjalnie nadal obowiązuje.

Władze Chin uznały, że raport na temat przymusowych sterylizacji, antykoncepcji i aborcji kobiet jest kłamstwem. Jednak w podobny sposób wypowiadały na temat samych obozów reedukacyjnych, do których ostatecznie przyznano się. Szacuje się, że w obozach przetrzymywanych jest około milion ludzi.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 02.07.2020 17:56

    No tak, BBC, wyjątkowo wiarygodne źródło informacji nt Chin.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.