Chiny dokonują demograficznego ludobójstwa na Ujgurach

Opublikowano: 02.07.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 912

W Chinach znajdują się tzw. obozy reedukacyjne, w których przetrzymywani są Ujgurzy i inne mniejszości muzułmańskie. Obiekty te powstały w ramach deradykalizacji Sinciangu – regionu autonomicznego, w których muzułmanie stanowią większość. Okazuje się jednak, że władze Chin dokonują demograficznego ludobójstwa, zmuszając tamtejsze kobiety do sterylizacji, stosowania antykoncepcji i aborcji.

Raport opracowany przez Adriana Zenza, niemieckiego antropologa, który zajmuje się badaniem chińskich obozów reedukacyjnych, został opracowany na bazie oficjalnych danych, dokumentów politycznych oraz wywiadów przeprowadzonych z kobietami z mniejszości etnicznych w Sinciangu. Dokument głosi, że ujgurskie kobiety są zamykane w obozach, gdy odmawiają aborcji lub nie zgadzają się na antykoncepcję i sterylizacją, nawet gdy zgodnie z prawem mają mniej niż dwójką dzieci.

Stosowane przez Chiny praktyki mają na celu ograniczyć populację muzułmańskich Ujgurów i są bardzo skuteczne, na co wskazują oficjalne dane. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, współczynnik urodzeń w regionie Sinciang drastycznie zmniejszył się. W latach 2015-2018, w dwóch największych ujgurskich prefekturach wskaźnik urodzeń spadł nawet o 84%.

W Chinach od kilku dekad obowiązywała polityka jednego dziecka z niewielkimi wyjątkami. W 2015 roku oficjalnie została zniesiona, aby zwiększyć współczynnik urodzeń w kraju, jednak wygląda na to, że dla mniejszości etnicznych w Sinciangu nieoficjalnie nadal obowiązuje.

Władze Chin uznały, że raport na temat przymusowych sterylizacji, antykoncepcji i aborcji kobiet jest kłamstwem. Jednak w podobny sposób wypowiadały na temat samych obozów reedukacyjnych, do których ostatecznie przyznano się. Szacuje się, że w obozach przetrzymywanych jest około milion ludzi.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
vannamond
Użytkownik
vannamond

No tak, BBC, wyjątkowo wiarygodne źródło informacji nt Chin.