CBA zatrzymała byłego prezesa LOTOS-u

Opublikowano: 30.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2277

We wtorek w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie LOTOS S.A. został zatrzymany były prezes zarządu spółki Paweł O. Wkrótce zostanie przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie ma usłyszeć zarzuty.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zatrzymali we wtorek byłego prezesa zarządu spółki Pawła O. Wraz z nim zatrzymane zostały jeszcze trzy osoby. To były prokurent spółki, szefowa biura obsługi korporacyjnej i administracji oraz przedsiębiorca.

Według ustaleń CBA przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Umowa ta miała służyć jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki.

W mieszkaniach zatrzymanych oraz w ich biurach trwają przeszukania. Po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził tę informację.

W poniedziałek funkcjonariusze CBA pod zarzutem „powoływania się na wpływy i czerpania z tego korzyści materialnych” zatrzymali cztery osoby, w tym Bartłomieja M., byłego rzecznika MON. Trwają przesłuchania w tej sprawie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.