Ekspresowo wystawiali dyplomy pozwalające zasiadać w spółkach skarbu państwa

Opublikowano: 24.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2167

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób związanych z uczelnią Collegium Humanum. Według doniesień medialnych uczelnia miała być „maszynką do produkcji dyplomów MBA”, dzięki którym absolwenci, często powiązani politycznie, mogli zasiadać w spółkach skarbu państwa.

Niepubliczna uczelnia Collegium Humanum powstała w 2018 roku. Oferuje studia na różnych kierunkach i poziomach. Ma siedzibę główną w Warszawie oraz filie w kilku innych miastach w Polsce i za granicą.

Jednak to nie jakość kształcenia, a ilość i szybkość wydawania dyplomów MBA (Master of Business Administration) – studiów podyplomowych dla kadry menadżerskiej – sprawiała, że uczelnia stała się „atrakcyjna” na rynku. Dyplomy w CH robiły osoby nominowane następnie na stanowiska w spółkach skarbu państwa.

Wiarygodność dyplomów miała w teorii gwarantować współpraca z uznanymi zagranicznymi uczelniami. Okazało się, że te instytucje nie były prawdziwymi uczelniami, a jedynie działalnościami gospodarczymi, bez uprawnień do organizowania studiów MBA.

Według doniesień medialnych dyplomy w Collegium Humanum uzyskało około 50 osób powiązanych z PiS, które następnie zyskały fuchę w spółkach skarbu państwa czy na innych państwowych stanowiskach. Bez dyplomu nie spełnialiby wymogów formalnych.

CBA zatrzymało w tej sprawie sześć osób, w tym kanclerz, kwestor i prorektor uczelni.

Collegium Humanum wydało oświadczenie, w którym informuje, że „informacje medialne” nie mają żadnego wpływu na dalszy tryb działania uczelni. „Wszystkie zajęcia, sesje egzaminacyjne, nowy semestr oraz planowane wydarzenia są realizowane zgodnie z harmonogramem. Chcielibyśmy podkreślić, że Collegium Humanum kontynuuje swoją misję edukacyjną, zapewniając wysoką jakość kształcenia i wsparcie niezbędne dla Waszego rozwoju akademickiego i zawodowego” – czytamy w oświadczeniu.

Autorstwo: KM
Na podstawie: TVN24, „Newsweek”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Dandi1981 24.02.2024 10:52

    Dobrze ze tusk likwiduje cba, moze jednak nie skoro sie podlizuja uderzaja w pisowcow, jest niemozliwe zeby CBA nie wiedzialo o przekretacj z zbozem.

  2. replikant3d 24.02.2024 19:55

    Dandi1981, oczywiście że wiedzieli! Pracują dla globalistów!

  3. niecowiedzacy 24.02.2024 23:40

    Ta afera to nawet nie wierzchołek góry lodowej. Prawie cała klasa polityków Solidarności też ma lewe papiery i dlatego się żrą dla niepoznaki by wykazać się przed maluczkimi jak to oni ciężko tyrają jak się poświęcają dla Polski. A tak naprawdę to nikt nikogo nie wsadzi do więzienia za nadużycia władzy bo zaraz jak dorwali się do koryta to drastycznie zmniejszono kary za nadużycia. Za komuny było w prawie: iż jeśli urzędnik lub osoba funkcyjna, wykorzystuje piastowane stanowisko w celu bogacenia się podlega każe dwukrotnie większej od przewidzianej kary dla zwykłego obywatela. Ale żeby maluczcy widzieli jak oni tyrają to powołuje się sejmowe komisje śledcze, za uczestnictwo w których pobiera się ciężkie wynagrodzenie. Interes się kręci, dobra nasza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.