Brytyjskie banki zamykają konta niepoprawnym politycznie klientom

Opublikowano: 04.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2778

Znany konserwatywny i eurosceptyczny polityk Nigel Farage poinformował o nagłym zamknięciu jego kont bankowych. W ten sposób w Wielkiej Brytanii zrobiło się głośno o pojawiających się coraz częściej przypadkach, gdy banki blokują rachunki swoich „kontrowersyjnych” klientów. Wśród nich znajdują się zwłaszcza osoby krytykujące postulaty ruchów mniejszości seksualnych.

Według Farage’a jego konta osobiste i firmowe zostały zamknięte przez bank bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Następnie przetransferowania pieniędzy odmówiło mu zaś siedem różnych banków. Polityk twierdzi, że w ten sposób instytucje finansowe mszczą się za jego kampanię na rzecz opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Szybko okazało się, że nie jest to odosobniona sprawa. Banki zamykają bowiem rachunki klientów mających „kontrowersyjne” z ich punktu widzenia poglądy. Spotkało to między innymi anglikańskiego pastora krytykującego ruch LGBT, czy też chrześcijańskie grupy religijne. Te ostatnie uzyskały z tego tytułu odszkodowania zasądzone przez wymiar sprawiedliwości.

Na działania brytyjskich instytucji finansowych miał już zareagować premier Rishi Sunak, który ostrzegł je przed podobnymi praktykami. Przypomniał bowiem o prawie do wolności słowa, mającym być jedną z podstaw tożsamości jego kraju.

Na podstawie: TVN24.pl, DoRzeczy.pl, GBNews.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Fenix 04.07.2023 09:14

  Wiadomo czyje są pieniądze. Pieniądze ludzi w bankach działających dla dobra ludzi! Nie w rękach banksterów , działający na rzecz politykerów ,czy wymuszeń gangsterów.

 2. replikant3d 04.07.2023 17:54

  Poczytajcie. Bo nas to też czeka…,,Fenix,, wkrótce się dowiesz że forsa którą wpłaciłeś do banku, w tym momencie już nie jest twoja…

 3. MrMruczek 05.07.2023 00:57

  Panowie, a czymże są pieniądze jak nie jedynie obietnicą, że w przyszłości będzie można wymienić je na towar?

  To przecież tylko obietnica, a stare przysłowie mówi “obiecanki, cacanki, a głupiemu radość”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.