„Białe” pionki nie mogą wygrywać w szachach?

Opublikowano: 04.07.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 120

„YouTube” skasowało filmy o szachach Chorwata Antonio Radicia, najpopularniejszego szachowego youtubera świata, za używanie zwrotów „biały kontra czarny” i odwrotnie! Odwołanie zostało odrzucone – poinformował Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego.

Antonio Radić, występujący pod nickiem Agadmator, posiada na „YouTube” ponad 700 tysięcy subskrypcji. O tym, że filmy na kanale Radicia zostały skasowane, poinformował prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedynak.

Do sprawy odniósł się też Radić. „Nadal nie mogę zrozumieć tej decyzji” – powiedział Chorwat, który dodał, że nie wie też, co się stanie z resztą jego filmów, bo praktycznie w każdym z nich w kontekście szachów używa zwrotów „biały” i ”czarny”.

Wiele wskazuje na to, że algorytm YouTube’a usunął filmy Radicia tylko ze względu na to, że zawierały one określenia, które w ostatnim czasie pobudzały do dyskusji. Były one jednak użyte w zupełnie innym kontekście, co sprawia, że cała sytuacja staje się dość groteskowa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Sport.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

“Były one jednak użyte w zupełnie innym kontekście, co sprawia, że cała sytuacja staje się dość groteskowa”.

Youtube wprowadzając durne algorytmy coraz bardziej “schodzi na manowce”, i takim alogicznym działaniem samo sobie “kopie grób”.