„Białe” pionki nie mogą wygrywać w szachach?

Opublikowano: 04.07.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 957

„YouTube” skasowało filmy o szachach Chorwata Antonio Radicia, najpopularniejszego szachowego youtubera świata, za używanie zwrotów „biały kontra czarny” i odwrotnie! Odwołanie zostało odrzucone – poinformował Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego.

Antonio Radić, występujący pod nickiem Agadmator, posiada na „YouTube” ponad 700 tysięcy subskrypcji. O tym, że filmy na kanale Radicia zostały skasowane, poinformował prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedynak.

Do sprawy odniósł się też Radić. „Nadal nie mogę zrozumieć tej decyzji” – powiedział Chorwat, który dodał, że nie wie też, co się stanie z resztą jego filmów, bo praktycznie w każdym z nich w kontekście szachów używa zwrotów „biały” i ”czarny”.

Wiele wskazuje na to, że algorytm YouTube’a usunął filmy Radicia tylko ze względu na to, że zawierały one określenia, które w ostatnim czasie pobudzały do dyskusji. Były one jednak użyte w zupełnie innym kontekście, co sprawia, że cała sytuacja staje się dość groteskowa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Sport.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

“Były one jednak użyte w zupełnie innym kontekście, co sprawia, że cała sytuacja staje się dość groteskowa”.

Youtube wprowadzając durne algorytmy coraz bardziej “schodzi na manowce”, i takim alogicznym działaniem samo sobie “kopie grób”.