Będzie nowy banknot z Lechem Kaczyńskim

Opublikowano: 11.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2314

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zapowiedział wprowadzenie do obiegu nowego banknotu o nominale 20 zł z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nakład będzie limitowany.

„W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku” – powiedział prezes NBP, którego cytuje TVP Info.

Podkreślił także, że osobiście współpracował z Lechem Kaczyńskim i chciałby w ten sposób oddać hołd zmarłemu prezydentowi. „Poprzez emisję tego banknotu, szczególnie ważnego – jak myślę – dla milionów Polaków, a szczególnie ważnego także dla mnie osobiście, bo miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim, chcemy oddać hołd wielkiemu człowiekowi” – zaznaczył.

Adam Glapiński oficjalnie zaakceptował i uroczyście podpisał w wzór banknotu. Jak wyjaśnił, „złożenie podpisu oznacza akceptację wizerunku i szaty graficznej banknotu oraz jest wyrazem zgody prezesa na jego produkcję”.

Na banknocie widnieje portret prezydenta Lecha Kaczyńskiego na tle piastowskiego herbu Królestwa Polskiego. Z jego prawej strony znajduje się Pałac Prezydencki w Warszawie. Poniżej portretu jest hasło: „Warto być Polakiem” i podpis prezydenta.

Banknot z Lechem Kaczyńskim zostanie wyemitowany przez NBP w listopadzie 2021 roku z okazji Święta Niepodległości w nakładzie do 80 tys. sztuk.

Banknoty kolekcjonerskie są w Polsce prawnym środkiem płatniczym. Można nimi posługiwać się na takich samych zasadach, jak banknotami obiegowymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Admin WM 11.04.2021 10:00

  Cóż takiego wybitnego zrobił, że dołączy do najważniejszych królów? Podpisał Traktat lizboński – dokument zdrady państwa polskiego (bo odebrał Polsce resztki niepodległości). Są bardziej zasłużeni od niego i godni upamiętnienia – np. Papcio Chmiel. Kult Lecha K. wynikający z fantazji Jarosława K. (i podlizywaniu mu się) jest żenujący.

 2. polach 11.04.2021 11:18

  @Admin WM

  Dokładnie …
  Niech dadzą np Witolda Pileckiego! prawdziwego Polaka a nie kaczego oprawce ..

 3. Foxi 11.04.2021 11:24

  A mnie się zdaje, że banknot należy się za reaktywacje bandyckiej loży masońskiej B’B’

 4. Szwęda 11.04.2021 12:41

  Będzie prawdziwe cacko kolekcjonerskie – jedyny taki banknot z wizerunkiem zdrajcy i sprzedawcy (za darmo!) Polski! Ten osobnik podpisał haniebny traktat lizboński skazując Polskę na dalszą, głębszą i w konsekwencji całkowitą utratę niepodległości przez Polskę!

 5. kufel10 11.04.2021 17:09

  I znów was podeszli a wy znów się dajecie podzielić, drodzy Lechici 😉 A co to za różnica kto tam będzie, obrońca pedofili, peereowski generał, sprzedajny król czy były prezydent, drzewo, zamek wybudowany przez zniewolonych chłopów, czy bozia? Co to zmieni w waszym szarym życiu drodzy klienci bierdonek? 🙂

 6. Marek1950 11.04.2021 21:12

  Jeśli chodzi o specyficzne przedstawianie wizeunku lecha na papierze, to nikt nie przebije Urbana, który umieścił pyzatą buźkę na papierze toaletowym.

 7. Cami 12.04.2021 13:24

  @Marek1950, rzecznik komuchow tu jest dla kogos wzorem, ktos stad zasila mu kabze kupujac jego szmatlawiec? te 30-40 lat temu tez byles tak wpatrzony w to indywiduum? czy to nagle ktos inny po tych latach ze sie nim fascynujesz? dla mnie jak ktos jest tym kim jest to nim jest i niewazne jakby mi sie teraz przypodobywal zeby miec z czego zyc to to nie zmienia mojej opinii o nim i to co wypisuje jest bezwartosciowe jak sam ich autor takim czlowiekiem. A co do LK? no coz? pomachal szabelka ruskim w Gruzji i skonczyl jak wszyscy otruci przez ruskich, zal ze przy okazji zabral tylu niewinnych swoich wspolpracownikow 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.