Miłość do martwych przedmiotów

Opublikowano: 15.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1146

Czytam, że „siedleccy policjanci kryminalni zatrzymali 34-latka, który jest podejrzany o znieważenie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mężczyzna trafił do aresztu”. Tłumacząc na polski: Facet pobrudził farbą kawałek metalu i trafił za to do aresztu…

Również dzisiaj czytam: „Prokuratura (!) broni narodowców, którzy nawoływali, zdaniem sądu, publicznie do pozbawienia życia osób narodowości żydowskiej podczas demonstracji ONR w 2016 roku w Białymstoku”.

Żyjemy w świecie, w którym można lżyć całe grupy społeczne: osoby LGBT, kobiety, osoby niezamożne, osoby o innym kolorze skóry, narodowości, wyznaniu… Można traktować ludzi na granicy z Białorusią niczym „armię wroga” i skazywać ich na poniewierkę i śmierć.

To można. Natomiast trafisz do aresztu, bo naruszysz „uczucia totemu” i go „znieważysz”. U nas od zawsze chroni się bardziej symbole i kamień niż żywych ludzi. Kiedy cię pobiją na ulicy, to najpierw będą cię zniechęcać do złożenia zawiadomienia (statystyka!), a potem będą udawać, że coś robią, a na końcu umorzą sprawę. Znieważysz pomnik, tablicę, flagę, jakiś budynek albo obraz święty? Bagiety już jadą na sygnale!

Zaczynam rozumieć ten zakaz czczenia bożków i wizerunków z… Biblii (o czym większość katolików woli nie pamiętać). Tam chodziło o Boga, a mnie chodziłoby o podkreślenie, że to człowiek, jego godność, życie i zdrowie powinno być w centrum zainteresowania, a nie kamień, fragment materiału czy metal.

To czczenie martwych przedmiotów dla mnie jest symbolicznym przypomnieniem, że dosłownie żyjemy w „cywilizacji śmierci”. Cywilizacji, która degraduje i niszczy życie. Życie (i to zupełnie narodzonych!) ludzi, reszty przyrody. Mieli, przetwarza w martwe przedmioty. Ta cywilizacja nas doprowadzi do śmierci, do zagłady gatunku naszego i mnóstwa innych przy okazji. A miłość większa do przedmiotów niż do żywych, czujących istot jest tego ostateczną manifestacją tego pragnienia śmierci.

Autorstwo: Xavier Woliński
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.