Zmarła tragicznie para prezydencka jako żywe trupy

Opublikowano: 29.04.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2366

Poseł Maria Kurowska z Solidarnej Polski poinformowała za pośrednictwem Twittera o skandalicznych występach na deskach teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktorzy udający m.in. parę śp. Lecha i Maria Kaczyńskich, czy też katolickich księży, inscenizują zombie. Polityk poprosiła ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego o podjęcie interwencji w tej sprawie.

„Szokujący spektakl w teatrze w Kielcach przedstawia Lecha i Marię Kaczyńskich jako żywe trupy wychodzące z krypty na Wawelu, które w szaleńczym pochodzie zombie idą pod okno papieskie! Ohydne widowisko profanuje ważne chrześcijańskie symbole” – poinformowała Maria Kurowska.

Poseł poprosiła również o interwencję ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof Piotra Glińskiego. Pokazując jedno z ujęć oburzającego spektaklu podkreśliła, że Solidarna Polska przygotowała wcześniej nowelizację „Kodeksu karnego”, dzięki której będzie można ukarać autorów takich prowokacji.

„To jedna ze scen spektaklu kieleckiego teatru, który profanuje chrześcijańskie symbole i obraża uczucia religijne wielu Polaków! Dzięki nowelizacji Kodeksu karnego przygotowanej przez Solidarną Polskę takie prowokacje nie będą bezkarne!” – dodała poseł z Solidarnej Polski.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

18

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.