Armia USA instaluje zwierzętom „modemy mózgowe”

Opublikowano: 01.03.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 635

W Stanach Zjednoczonych wojsko z powodzeniem wszczepiło i przetestowało na zwierzętach pierwszy “modem mózgowy”.

Maleńki, wszczepiony chip opracowany przez Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), wykorzystuje mały czujnik, który porusza się za pośrednictwem naczyń krwionośnych instalując się w mózgu i rejestrując aktywność nerwową.

Neurolodzy wstrzyknęli do żył bydła maleńkie czujniki a następnie zapisywali impulsy elektryczne, które kontrolują ruch zwierząt przez okres sześciu miesięcy.

Czujnik nazwany został “stentrodą”, od kombinacji słów “stent” (rurka wszczepiana do naczynia krwionośnego lub narządu rurowego) i “elektroda” i jest pierwszym krokiem do kontrolowania przez żołnierzy maszyn za pomocą umysłów. Hipotetycznie “modem mózgowy” może pozwolić żołnierzom na manewrowanie dronami.

Na podstawie: dailymail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 01.03.2016 13:47

  zło

 2. wtem 01.03.2016 20:37

  @agama
  mówisz o żołnierzach, czy o technologii, bo ta wydaje się mieć całkiem ciekawe zastosowania, szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

 3. agama 01.03.2016 21:39

  Technologia ok, ale póki rządzą potwory, a naukowcy dla nich pracują, to w 99% to odkrycie zostanie wykorzystane do zniewalania, mordowania i kontrolowania ludzi. Do pewnych technologii trzeba dojrzeć.

 4. Świetlisty 01.03.2016 23:27

  (Komentarz usunięty – wklejka. Na dodatek kompletnie nie na temat poruszany w artykule. Zamiast wklejek stosuj linki. Popraw e-mail na prawdziwy. Admin)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.