Anglicy zagłuszą kibiców wygwizdujących Black Lives Matter

Opublikowano: 27.06.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1791

Angielski Związek Piłki Nożnej będzie zagłuszał gwizdy kibiców, od dłuższego czasu wyrażających dezaprobatę dla piłkarzy klęczących przed meczami w ramach solidarności z ruchem Black Lives Matter. Dodatkowo wśród angielskich fanów znajdą się specjalni obserwatorzy, a ich zadaniem będzie wyłapywanie osób inicjujących buczenie i gwizdanie na zachowanie zawodników.

Piłkarze reprezentacji Anglii oraz angielskich klubów piłkarskich od początku sezonu klęczą, żeby w ten sposób solidaryzować się z ruchem Black Lives Matter po osławionej śmierci amerykańskiego przestępcy George’a Floyda. Gest od wielu miesięcy wzbudza spore kontrowersje, dlatego angielscy kibice już od pewnego czasu nie ukrywają dezaprobaty wobec zachowania zawodników.

Gwizdy i buczenie nasiliły się wraz z szerszym otwarciem trybun, zamkniętych wcześniej z powodu pandemii koronawirusa. Już podczas meczów towarzyskich przed rozgrywanymi właśnie mistrzostwami Europy, reprezentanci Anglii byli wygwizdywani w trakcie klęczenia. Selekcjoner Gareth Southgate uznał w związku z tym, że akcja jest tym bardziej potrzebna i będzie kontynuowana przed meczami rozgrywanymi w ramach Euro.

Sami kibice nie zamierzają jednak zmieniać swojego zachowania. Z tego powodu Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) poinstruował DJ-a odpowiedzialnego za nagłośnienie w trakcie meczów, aby zagłuszał fanów poprzez głośne puszczanie muzyki aż do początku meczu. W ten sposób zwłaszcza widzowie zgromadzeni przed telewizorami mają być odcięci od reakcji trybun na solidarność z BLM.

To nie jedyne rozwiązanie wprowadzone przez angielską federację. Między kibicami na trybunach mają znaleźć się specjalni obserwatorzy, którzy będą odpowiedzialni za wyłapywanie osób inicjujących gwizdy i buczenie. Będą one musiały liczyć się z karami w postaci zakazu stadionowego i konieczności zapłacenia grzywny.

Na podstawie: AngielskieEspresso.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. fso1500 28.06.2021 03:16

    Dlatego powstał sport żeby wyrażać emocje. Jak się nie podoba to pierdo…ić ich równo. Ciekawe z czego będą żyli cwaniaki boiskowe i ich Panowie..

  2. Szurnięty Mędrzec 28.06.2021 19:54

    BUUUUUUUUUU

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.